Перейти к публикации

Hec nə unudulmur, hec nə yaddan cıxmir

AlekperoFF
 Поделиться

Рекомендованные сообщения

eh. . .adam baxır ürəyi ağrıyır. . .nəqədər günahsız insan həlak oldu. .nece gözəl torpaqlar əldən getdi. . .(((

Arzu edirəm ki tezlikcə Azərbaycanımızın gözəl ayrılmayan hissəsi düşməndən geri qaytarılsın! Və müxtəlif konsertləri, simpoziumları Qarabağda keçirdək! İnşaAllah!

• Yeri var! 1

Forumda bu temanin olmagi biza boyuk bir havas. va vatana sevgi yaradir ! Seid cox sagol movzuya gora

• Yeri var! 4

Danışmağnan guya nəsə həll olunur? 22 ildi danışırlar, sizdə innən belə yenə davam eliyin..

Danışmağnan guya nəsə həll olunur? 22 ildi danışırlar, sizdə innən belə yenə davam eliyin..

Tempo,

Onda ümumiyyətlə hec nəyi xatırlamayaq, şəhidlərimizi unudaq, işğal olunmuş ərazilərimizi yaddan cıxaraq, ya da ki, birdəfəlik QARABAĞı ermənilərin adına sənədləşdirək ki, ümumiyyətlə gözümüz kəsilsin.

Qarabağın işğalda qalmasında sənin kimi biganə və məsuliyyətsiz vətəndaşların hələdə coxluq təşkil etməsi hecdə az rol oynamır.

Ümumiyyətlə sənin postlarını oxuyuram - cox mənasız və qıcıqlandırıcı postlar yazırsan. Əgər gələcəkdə postlarına xoş olmayan cavablar almaq istəmirsənsə calış ki, sözlərinə fikir verəsən.

Hörmətlə: Elcin

• Yeri var! 9

Tempo,

Onda ümumiyyətlə hec nəyi xatırlamayaq, şəhidlərimizi unudaq, işğal olunmuş ərazilərimizi yaddan cıxaraq, ya da ki, birdəfəlik QARABAĞı ermənilərin adına sənədləşdirək ki, ümumiyyətlə gözümüz kəsilsin.

Qarabağın işğalda qalmasında sənin kimi biganə və məsuliyyətsiz vətəndaşların hələdə coxluq təşkil etməsi hecdə az rol oynamır.

Ümumiyyətlə sənin postlarını oxuyuram - cox mənasız və qıcıqlandırıcı postlar yazırsan. Əgər gələcəkdə postlarına xoş olmayan cavablar almaq istəmirsənsə calış ki, sözlərinə fikir verəsən.

Hörmətlə: Elcin

Guya sənin kimi vətənpərvər olan neyniyəcək, evdə kompun arxasında nə qədər yazsanda, youtube-da ermənilərnən söyüşsən, bizə qarşı olan ədalətsizliyi dünya səviyyəsində lap propaqanda elə və s.r. hə noolacaq ki?

Vətənini sevən kəs foruma girənnən girənə yada salmır elə şeyi, o ağrı həmişə bizim ürəyimizdədi.

Gələcək nəsil yetərincə maariflənir o haqda, tarixə düşmüş proqramnan təhsil-tədris mərkəzlərində keçirilir.

Mənə qarşı yönəltdiyin aqressiyanı, yaxşı olardı ətrafında olan şeylərə yönəlt, TV-dən tutmuş, şəhərdəki reklam plakatlarına qədər. Qoy o haqda dövlət düşünsün və bizim yaddaşımızı Media vasitəsi ilə yeniləsin.

O ki qaldı mənim postlarıma, xoşun gəlmir oxuma, cavab vermə, voobşe fikir vermə. Sən niyə məni analiz eliyirsən ki?

Guya sənin kimi vətənpərvər olan neyniyəcək, evdə kompun arxasında nə qədər yazsanda, youtube-da ermənilərnən söyüşsən, bizə qarşı olan ədalətsizliyi dünya səviyyəsində lap propaqanda elə və s.r. hə noolacaq ki?

Vətənini sevən kəs foruma girənnən girənə yada salmır elə şeyi, o ağrı həmişə bizim ürəyimizdədi.

Gələcək nəsil yetərincə maariflənir o haqda, tarixə düşmüş proqramnan təhsil-tədris mərkəzlərində keçirilir.

Mənə qarşı yönəltdiyin aqressiyanı, yaxşı olardı ətrafında olan şeylərə yönəlt, TV-dən tutmuş, şəhərdəki reklam plakatlarına qədər. Qoy o haqda dövlət düşünsün və bizim yaddaşımızı Media vasitəsi ilə yeniləsin.

O ki qaldı mənim postlarıma, xoşun gəlmir oxuma, cavab vermə, voobşe fikir vermə. Sən niyə məni analiz eliyirsən ki?

Sən məni tanımırsan, mənim nələrdən kecdiyimi də bilmirsən. Mən də səni tanımıram. Sənə qarşı hec bir aqressiyam da yoxdur. Mən yazdıqlarımdan da hec bir nəticə cıxarmadın. Söhbəti burda bağlayaq.

Ümumiyyətlə bu mövzunu diskusiya ücün acmamışam. Sadəcə məqsədim odur ki, torpaqlarımız alınana qədər ilin müftəlif 14 gününü - Rayonlarımızın işğal olunması ildönümünü yad edək. Qarabağ savaşında həlak olan şəhidlərimizə ALLAHdan rəhmət diləyək. Ona görədə gəl temanın kənar söhbətlərlə cirkləndirməyək.

• Yeri var! 2

Veteni onsuzda unutmag olmaz amma men size deyim veteni unutanlari harici olkerere yolamag lazimdi orda geyri adi bir sevgi oyanir oz Vetenive , hele men ozum evveler hec veten deyilen soz basa dusmurdum hec bilmirdim qarabag ne olub orda , birdene bilirdimki Xocali olub amma hecvahti heckim mene dememisdi ki muharibe olub ilernen camaat vurusub ve saire. amma cox sag olsun Vahid Mustafayev ki Yaddas filmini cekdi ve o filmden sonra menim gozleri acildi ve basladim maraglanmaga kim qarabagda nese deyirdi men basliyirdim sual vermeye ve informasiya almaga , menim muellimimde qarabag muharibesinde istrak eliyib (tankist ) o da cox sagolsun ki ogeder melumat verdi mene .

Elcin bey size bir sual verim siz dunya gormus insasiniz , ermeniler maragadan danisdiglari duzdi ???

• Yeri var! 1

Sizde muharibe vaxti 6 il on cephede ermeniynen vuruwsaydiniz hec Elcin mellime bu sozleri demezdiniz. hec on cephe ne oldugun bilirsen? gozun qabaginda qana burunmuw wehitlerimizi ve qacqinlarimizi gormek cox acinacaqli vezziyeti! ama Elcin onlarin hamisin wahidi olub odurki bilmediyiniz sozleri daniwmayin!
  • Yeri var! 3

Sizde muharibe vaxti 6 il on cephede ermeniynen vuruwsaydiniz hec Elcin mellime bu sozleri demezdiniz. hec on cephe ne oldugun bilirsen? gozun qabaginda qana burunmuw wehitlerimizi ve qacqinlarimizi gormek cox acinacaqli vezziyeti! ama Elcin onlarin hamisin wahidi olub odurki bilmediyiniz sozleri daniwmayin!

Mən əsgərliyimi Ağdamda çəkmişəm. Üç oğlan (Baş əsgər), sonra Əfətdi (Kiçik çavuş), sonrada bir balaca naruşeniyaya görə perevod aldım Tər-Tərə, düz Marquşavana. "Baboy" postu, ermənilərnən 26 metr məsafədə (Kiçik çavuş).

Yəni dilimə görə dilçəyimdə var.

• Yeri var! 1

Veteni onsuzda unutmag olmaz amma men size deyim veteni unutanlari harici olkerere yolamag lazimdi orda geyri adi bir sevgi oyanir oz Vetenive , hele men ozum evveler hec veten deyilen soz basa dusmurdum hec bilmirdim qarabag ne olub orda , birdene bilirdimki Xocali olub amma hecvahti heckim mene dememisdi ki muharibe olub ilernen camaat vurusub ve saire. amma cox sag olsun Vahid Mustafayev ki Yaddas filmini cekdi ve o filmden sonra menim gozleri acildi ve basladim maraglanmaga kim qarabagda nese deyirdi men basliyirdim sual vermeye ve informasiya almaga , menim muellimimde qarabag muharibesinde istrak eliyib (tankist ) o da cox sagolsun ki ogeder melumat verdi mene .

Elcin bey size bir sual verim siz dunya gormus insasiniz , ermeniler maragadan danisdiglari duzdi ???

Sualı başa düşmədim.

Cox sağol Qarayev. Bilmirəm informasiya səndə hardandı - yəqin ki, özüm nə vaxtsa, hardasa yazmışam.

• Yeri var! 4

Sualı başa düşmədim.

deyirem ki ermeniler maraga kendinden danisdiglari duzdi , 10.04.1992 ?

Содержимое этого сообщения скрыто.
Чтобы увидеть его, вам следует войти на форум, или пройти регистрацию, если её у вас нет.

Mən əsgərliyimi Ağdamda çəkmişəm. Üç oğlan (Baş əsgər), sonra Əfətdi (Kiçik çavuş), sonrada bir balaca naruşeniyaya görə perevod aldım Tər-Tərə, düz Marquşavana. "Baboy" postu, ermənilərnən 26 metr məsafədə (Kiçik çavuş).

Yəni dilimə görə dilçəyimdə var.

1-hefte bundan qabaq marquwavada idim Baboy postuna getdim cixdim. marquwavan vapwe yawanilasi kend deyil pocti demey olar orda ev yoxdu yawayanlarda topnan partladilmiw yari tikili ermeni evlerinde yawiyir
  • Yeri var! 1

deyirem ki ermeniler maraga kendinden danisdiglari duzdi , 10.04.1992 ?

92-94 - cü illərdə cox hadisələr baş verib. Oxuduqlarım, eşitdiklərim və gördüklərim. Ancaq forum bu söhbətlərin yeri deyil.

P.S. Rayon, kənd, ərazi adları yazanda baş hərfi böyük hərflərlə yaz ki, fikrin aydın olsun.

• Yeri var! 1

Teklif eliyirem burda ishgal olunmush rayonlarin shekillerini paylashaq. Shexsen men ne Qubadlini gormushem ne deki Agdami cunki men dunyaya goz acanda onlar artiq ishgal olmushdular

Чтобы увидеть его, вам следует войти на форум, или пройти регистрацию, если её у вас нет.
Ona gore cox maragli olardi olari hec olmasa shekillerde gorum.

• Yeri var! 1

Bucür asanlıqla unudanlar da var...

• Yeri var! 4

Mən Rossiyada olanda, ermənilərin arasında yaxşı oğlanlarda var idi. Amma içimdəki o millətə qarşı nifrət, imkan vermirdi dostluq edim.

İlanın ağınada lənət qarasınada)

Bucür asanlıqla unudanlar da var...

Bulara hecde inanmaq lazim deil..

Cunki coxsu ermmenilerin ozlerinin isleridi...

bele isler gorurler

Пожалуйста, войдите для комментирования

Вы сможете оставить комментарий после входа

Войти сейчас
 Поделиться

• Сейчас на странице   0 пользователей

• Нет пользователей, просматривающих эту страницу.
  • Создать...