Перейти к публикации

Maşın seçimində köməyiniz lazımdır

FRHD
 Поделиться

Рекомендованные сообщения

Çox sağol qardaş!

ALLAH Razı Olsun, İnşAllah!

Belə görürəm ki, ən yuxarı balı Corolla toplayıb hələlik.

Содержимое этого сообщения скрыто.
Чтобы увидеть его, вам следует войти на форум, или пройти регистрацию, если её у вас нет.

Görək İnşAllah, nə olur.

• Yeri var! 1

Çox sağol qardaş!

ALLAH Razı Olsun, İnşAllah!

Belə görürəm ki, ən yuxarı balı Corolla toplayıb hələlik.

Чтобы увидеть его, вам следует войти на форум, или пройти регистрацию, если её у вас нет.

Görək İnşAllah, nə olur.

Buyur.. Ish ondadi ki, korollani 200 300 minde sursen dagilan deil, rasxodniy materiallar deishib surejeysen..

• Yeri var! 1

Çox adam Corolla`nı(Toyota`nı) məsləhət görür.

Deyirlər çox dözümlü maşındır, insanı incitmir.

Məndə Carolla deyil,Yarisdi. amma eyni nəsildəndirlər. düzü,heç bir problem yaşamamışam maşınla əlaqədar. mən də seçərkən Carolla və Yaris arasında qalmışdım,arxa faralarına görə Yarisi seçdim amma Yapon maşınıdır... artıq şərhə də eytiyac yoxdur. ehtiyat hissələrinə gəldikdə isə Toyota mərkəzində elə də ucuz deyil. 2 ədəd zaklopkaya 50 AZN vermişdim.. yaxşı ki sora lazım olmadı

) kia optima düşünmürsüz??? qohumumda var,çox razıdır.

• Yeri var! 1

kia optima düşünmürsüz??? qohumumda var,çox razıdır.

bes onun detallari? o da ucuz deyil. Corolla-nin hele detallari var ki, 2106-nin detallarindanda ucuzdur)) KIA ve Hyundai ele bir avtolardiki, onlari teze alasan, 2-3 il suresen (herden ondanda az) ve bunnanda biter! mashin sonra sozun esl menasinda tokulur.

Изменено пользователем moFF
  • Yeri var! 3

bir şey də var ki,Hyundai və Kia-nı salondan alanda 4-5 il qarantiya verirlər. əgər sürücü normal sürürsə qarantiya müddəti dolana kimi bir problem olacağını sanmıram. yəni hər halda hər şey sürücüdən asılıdır,əgər maşın hər dəqiqə vurulursa onda heç bir maşını almaq sərf eləməz,istər-istəməz ehtiyat hissləri ucuz olmur. mənim də maşınımı dəyişmək fikrim var və mən Toyota almayacam(çox ehtimal),baxmayaraq ki,çox möhkəm maşındır. 4 ildə mənə heç bir problem yaşatmayıb.

• Yeri var! 1

Sunel xanım, əslində Optimanın axrıncıdan əvvəl çıxan modelini (2009-2010) fikirləşmişdim.

Ancaq Mehdinin dedikləri ilə razıyam, sonradan fikrimdən yayındım.

Maşın yalnız vurmaqla tökülmür ki.

sizlə razıyam,lakin qarantiyası varsa zavod istehsallı qüsurlardırsa,servis bunu özü düzəltməlidir. Rav4lərdə olduğu kimi... əyləcdə problemli istehsal olunduğuna görə servis pulsuz baxış keçirmişdi. təbii ki,mən iddia edə bilmərəm ki,super tanıyıram və yaxud bilirəm,lakin məncə maşını seçəndə zahiri görkəmi də gərək zövq oxşasın. bu sadəcə mənim fikrimdir.

• Yeri var! 1

bir şey də var ki,Hyundai və Kia-nı salondan alanda 4-5 il qarantiya verirlər. əgər sürücü normal sürürsə qarantiya müddəti dolana kimi bir problem olacağını sanmıram. yəni hər halda hər şey sürücüdən asılıdır,əgər maşın hər dəqiqə vurulursa onda heç bir maşını almaq sərf eləməz,istər-istəməz ehtiyat hissləri ucuz olmur. mənim də maşınımı dəyişmək fikrim var və mən Toyota almayacam(çox ehtimal),baxmayaraq ki,çox möhkəm maşındır. 4 ildə mənə heç bir problem yaşatmayıb.

Sunel xanim, avtomobilde podveska, peredok deyilen shey var. onlar her mashinda dozumlu olmur.

hər halda Bakının yollarına nadir peredoklar dözür...

Man sanin yeriva olsam, galardim Dubaya

Burda babat camry 2010-2011 (sade variantda)

13000 zada tapmaq olar

+1200 yol

+5000-6000 gomruk

Man bu mashinlarin hamisini (forddan bashga) surmusham

Salamati Camrydir, ya da Cerato

• Yeri var! 1

не понимаю , что в КИА плохого ? у нас сефия была 98 года, которую до сих пор водит уже 3 или 4 хозяин

ябы выбрал серато . Рестайл королла на китайскую машину похожа. Форду вообще чет доверия нет ( личное мнение ), элантра, я так понял,предыдущая модель-уже старая. самый оптимальный ( на мой взгляд) это серато. особенно если новая. У них и мотор новы и коробка и 5 лет гарантии. Запчасти не такие уж дорогие, да и расходы тоже

• Yeri var! 1

Pabeda-Mabeda bilmirəm, Maskıviçə minmirəm...

VW Golf 6

salonda 19 min manat təzəsi, 1.6 motornan - Əla getməyi var!

çox balaca probeqnən 17-18 min dollara

http://www.auto.az/p...lf-vi/golf-5dr/

http://www.auto.az/c.../Golf_Mk6-2023/

• Yeri var! 3

Вот ещё вариант -

• Yeri var! 2

sizlə razıyam,lakin qarantiyası varsa zavod istehsallı qüsurlardırsa,servis bunu özü düzəltməlidir. Rav4lərdə olduğu kimi... əyləcdə problemli istehsal olunduğuna görə servis pulsuz baxış keçirmişdi. təbii ki,mən iddia edə bilmərəm ki,super tanıyıram və yaxud bilirəm,lakin məncə maşını seçəndə zahiri görkəmi də gərək zövq oxşasın. bu sadəcə mənim fikrimdir.

Mən sonradan dözümlü olmağını nəzərdə tuturam.

Man sanin yeriva olsam, galardim Dubaya

Burda babat camry 2010-2011 (sade variantda)

13000 zada tapmaq olar

+1200 yol

+5000-6000 gomruk

Man bu mashinlarin hamisini (forddan bashga) surmusham

Salamati Camrydir, ya da Cerato

Qardaş, bu da yaxşı fikirdir.

не понимаю , что в КИА плохого ? у нас сефия была 98 года, которую до сих пор водит уже 3 или 4 хозяин

ябы выбрал серато . Рестайл королла на китайскую машину похожа. Форду вообще чет доверия нет ( личное мнение ), элантра, я так понял,предыдущая модель-уже старая. самый оптимальный ( на мой взгляд) это серато. особенно если новая. У них и мотор новы и коробка и 5 лет гарантии. Запчасти не такие уж дорогие, да и расходы тоже

Bir yaxın qardaş var, onda da Cerato var.Salondan alıb, deyir Fərhad, biraz sürdükdən sonra səs-küy əmələ gəlir.

Cerato sürənlərin fikri maraqlı olardı mənim üçün, nə mənfi və nə müsbət cəhətləri var.

Pabeda-Mabeda bilmirəm, Maskıviçə minmirəm...

VW Golf 6

salonda 19 min manat təzəsi, 1.6 motornan - Əla getməyi var!

çox balaca probeqnən 17-18 min dollara

http://www.auto.az/p...lf-vi/golf-5dr/

http://www.auto.az/c.../Golf_Mk6-2023/

Fərid, əslində böyk məmnuniyyətlə VW alardım.

Golf`u isə ümumiyyətlə çox xoşlayıram.

Ancaq VW`nin ehtiyat hissələrinin baha olmağı məni çox qorxudur.

Вот ещё вариант -

Qardaş, bunun haqqında da fikirləşmişdim.

1.6 mühərriklə ucuz almaq olar, ancaq inanmıram ki, bu mühərrik bu maşını çəkə bilsin.

2.0 mühərriklə əladır, ancaq qiyməti səhv eləmirəmsə, 20.000$`dan yuxarıdır.

Həm bu maşın haqqında heç bir məlumatım yoxdur.

sen secdiyin modellerin demek olarki hamsi Koreyadi istehsalidi!

ForD meslehet gormezdim zapcastlari cox bahadi, tanishlarda shirket mashinlari var agliyirlar zapcast elinnen!

sen dediklerinnen Corolla-ni secerdim

NIYE??

1. yapon mashinidi bu artiq nese demekdir,

2. cox dozumlu mashini

3. muherrik dual VVT-i muherrikdi , guclu potensiali olan dozumlu muherrikdi

birde men demek olarki normal sheherde yigilmish Corolla gormemishem, Cerato, sonata , Elantra ne geder desen var. sen biraz el gezdirsen sheherde yek olar!

Ugurlar!

• Yeri var! 1

Qardaş, çox sağol məsləhətinə görə.

İnşAllah, qərar verim, mütləq yavaş-yavaş əl gəzdirəcəm.

Qardaş, bunun haqqında da fikirləşmişdim.

1.6 mühərriklə ucuz almaq olar, ancaq inanmıram ki, bu mühərrik bu maşını çəkə bilsin.

duzdu, chekmiyecek. bu mashin sport uslugunda gurulub. oturarken gazi axira geder sixmag ve maximum lezzet almag isteyin olacag, amma her defe tesuflenessen.

Maşının görünüşü özü sanki insana deyir ki, məni sür.

Amma 1.6`da bu alınmayacaq.

Maşının görünüşü özü sanki insana deyir ki, məni sür.

Amma 1.6`da bu alınmayacaq.

ele mende onu deyirem))

Пожалуйста, войдите для комментирования

Вы сможете оставить комментарий после входа

Войти сейчас
 Поделиться

• Сейчас на странице   0 пользователей

• Нет пользователей, просматривающих эту страницу.
  • Создать...