Перейти к публикации

Nə əsəbləşdirir?

FRHD
 Поделиться

Рекомендованные сообщения

Sunel xanım, təbii ki, hamını nəzərdə tutmuruq.

Amma çox təəssüf ki, biz sadaladıqlarımız çox faizinə aiddir.

Содержимое этого сообщения скрыто.
Чтобы увидеть его, вам следует войти на форум, или пройти регистрацию, если её у вас нет.

• Yeri var! 1

Bu gün Buzovna yoluyla Mərdəkan kruquna(köhnə ) tərəf gəlirəm,100 km/saat olan cərgə ilə gedirəm,yanımda bir qara 07(vurulmuş) mənim getdiyim cərgəyə sürür,margatlayıram ki,yolunla get də,nə var üstümə sürürsən,elə bilir ki,buna podxod edirəm.... bizim sürücülər normal bir cərgə ilə sürə bilmirlər də... hələ kruqlar və döngələrdə mütləq birincidən ikinciyə,ya da ikincidən birinciyə keçəcəklər :

Чтобы увидеть его, вам следует войти на форум, или пройти регистрацию, если её у вас нет.

Baki Zaqulba trassinda o qeder qoyunlar gedir ki, o qoyunlara gore her gun kimse girir bir birine. 120 yazilib 90 sururler. Morqat eliyirsen ele bilir ki lotuluq eliyirsen day fikirleshmire bu yolun sureti 120 cehennem olum 100 olan yernen gedimm.... Yaxshi ki uje bakiya qayitdim yoxsa ureim agzima galirdi o yolda )

Hələ 120`lik yolda 70-80 sürənləri görəsən.

İnsanlar arxadan işarə edirlər, məhəl vermir.Sağdan ötüb keçirsən, sənə elə baxır ki, az qala desin, nə arxada özünü dağıdırsan.

Yuxarıda uşaqlar düz deyirdi, gərək belə şeylərə öyrəşəsən.Artıq normal hal olub.

Baki Zaqulba trassinda o qeder qoyunlar gedir ki, o qoyunlara gore her gun kimse girir bir birine. 120 yazilib 90 sururler. Morqat eliyirsen ele bilir ki lotuluq eliyirsen day fikirleshmire bu yolun sureti 120 cehennem olum 100 olan yernen gedimm.... Yaxshi ki uje bakiya qayitdim yoxsa ureim agzima galirdi o yolda )

cunki bizde ''скоростная езда '' anlami yoxdu beke 4-5ile yara yaranmaz! ister ZIG magistrali olsun, ister Ezizbeyovdan Merdekana geden yolda!

bizim millet hele basha dusmurki merkezde, sheher daxilinde sürüş tərzi , sheherden kenar, magistral -daki sürüş tərzindən cox fərglənir tem bolee Azerbaycanda

bizdə ancag dar yollarda (agsu perevali) 120dən yuxarı sürürlər!

bunun kimi !

p.s video axira qeder baxin zehmet olmasa!

Изменено пользователем _L7_
  • Yeri var! 3

yolu qadagan olan yerden ke4en qoyunlar, birde uzun sachdi, pomada dogagda, kosmetika uzde olan danalar. koroche ancaq heyvanlar esebleshdirir

Fikrimcə, öz etirazlarımızı və ya iradlarımızı bildirərkən belə insanları təhqir etməli deyilik.

Belə şeylər də diqqətli olaq.

• Yeri var! 2

Fikrimcə, öz etirazlarımızı və ya iradlarımızı bildirərkən belə insanları təhqir etməli deyilik.

Belə şeylər də diqqətli olaq.

bunu sarkazmla yazdim. amma her sozun bir heqiqeti var. sorry brat, duz deyirsen, chalisharam bele yazmiyim.

Изменено пользователем moFF
  • Yeri var! 1

• 2 недели спустя...

Əvvələcədən istifadə edəcəyim sözlərə görə məni üzrlü saymağınızı hesab edirəm,lakin əsəblərim həddindən artıq korlanıb yolda... Səbəbini deyəcəm: Malakanka tərəfdə maşını saxlamağa yer axtarıram. Rus dram teatrı tərəfinə gələndə şəkildəki mənzərə ilə qarşılaşdım.... Orda duran insanlara baxıram ki,bəs bu maşının yolun ortasında nə işi var. Dedikləri bu oldu: "GÖZLƏYİN,BİR 5 DƏQİQƏYƏ GƏLİR." Elə bil həyətlərinə girmişəm,evdən nəsə götürüb gələcəklər... Niyə Azərbaycanda maddi vəziyyəti "yaxşı" olan insanlar belə olurlar?? yəni normal insan kimi maşına yer axtarmaq olmaz?? hər şey pul deməkdir hə?? bu necə düşüncə tərzidir... şəkli bura qoymaqda niyyətim isə odur ki,bəlkə tanıyan olar,ya da nə bilim yolda rast gələn olar,bunun o sürücü bir xeyli yad edilib... heç də yaxşı olmayan yandan. yalnız mənim tərəfimdən yox,çünki arxamca da maşınlar durmuşdular. Artıq mən bu xalqın nümayəndəsi olmaqdan utanıram... hayıf... o qədər dahidən sonra xalqım millət olmadan tayfa olmağa doğru gedir....

• Yeri var! 1

men bele sheylere chox rast gelmishem, neche defe olub. bir defe dushmushem mashindan, tapa bilmemishem yiyesin, hamida qozluyur, yaxinlashmisham berk tekerden vurmusham, signalizasiya o hal ishe dushdur.

yiyesi tecub hissinde gelib deyir - bunu kim eledi?

deyirem - men eledim!

deyir - niye?

deyirem - ecceb eledim! bayaxdan seni burda qozluyuruk!

dedi - bagishda qaqash, surdu qetdi.

ona gore Sunel xanim bele sheylere fikir vermiyin. indi o agilsiz insandir, ne eliyek indi. bele bir insana hech bir shey oyrede bilmiyeciyik.

Изменено пользователем moFF

problem odur ki,belə şeyləri AİLƏ öyrətməlidir. Bəs tərbiyə nədir??? Məktəb nə öyrədir?? O insanın valideyni məktəbdə müəllimlə şagird arasında narazılıq olanda evində "Get bala,ağızları nədi sənə nəsə desinlər,nə istəyirsən et" deyənlərdən olub yəqin. belə "tərbiyə" alan biri mənə cəmiyyətdə lazım deyil,onun valideyni kimi, müasir insan ən son dəblə geyinən,ən son model marka maşın sürən demək deyil. çox təəssüf olsun ki,universitet illərindən bu cür şəxslərlə(nə qədər şəxsiyyət olduqlarına şübhəm olsa da,başqa söz demək istəmirəm) çox rastlaşmişam. Bakıda maşın sürmək insana əsəbdən başqa heç nə vermir.. heç olmasa yayda şəhərin küçələrində maşın nisbətən az idi,yenə dərslər başladı da...

• Yeri var! 2

problem odur ki,belə şeyləri AİLƏ öyrətməlidir. Bəs tərbiyə nədir??? Məktəb nə öyrədir?? O insanın valideyni məktəbdə müəllimlə şagird arasında narazılıq olanda evində "Get bala,ağızları nədi sənə nəsə desinlər,nə istəyirsən et" deyənlərdən olub yəqin. belə "tərbiyə" alan biri mənə cəmiyyətdə lazım deyil,onun valideyni kimi, müasir insan ən son dəblə geyinən,ən son model marka maşın sürən demək deyil. çox təəssüf olsun ki,universitet illərindən bu cür şəxslərlə(nə qədər şəxsiyyət olduqlarına şübhəm olsa da,başqa söz demək istəmirəm) çox rastlaşmişam. Bakıda maşın sürmək insana əsəbdən başqa heç nə vermir.. heç olmasa yayda şəhərin küçələrində maşın nisbətən az idi,yenə dərslər başladı da...

indi pis chixmasin, o insan ele qorub, elede eliyir.

mənim ən sevmədiyim şey mən maşını park eliyəndə mənə kiminsə göstəriş verməsidir.hələ bu azmış kimi əsəbim keçməmiş maşını saxlamağa yer tapmışam(Ü.Hacıbəyov küç.də), стоянщик mənə qışqırır "SOL,SOL" necə dediyimi bilmirəm,amma çımxırdım ki,BİR DƏQİQƏ SUSUN. maşını saxladım,düşdüm,gəlib maşına minib yerindən çıxardan da belə həmin insan mənə bir kəlmə söz demədi ))))))) bu gülməli olmuşdu

)))))

• Yeri var! 1

Əvvələcədən istifadə edəcəyim sözlərə görə məni üzrlü saymağınızı hesab edirəm,lakin əsəblərim həddindən artıq korlanıb yolda... Səbəbini deyəcəm: Malakanka tərəfdə maşını saxlamağa yer axtarıram. Rus dram teatrı tərəfinə gələndə şəkildəki mənzərə ilə qarşılaşdım.... Orda duran insanlara baxıram ki,bəs bu maşının yolun ortasında nə işi var. Dedikləri bu oldu: "GÖZLƏYİN,BİR 5 DƏQİQƏYƏ GƏLİR." Elə bil həyətlərinə girmişəm,evdən nəsə götürüb gələcəklər... Niyə Azərbaycanda maddi vəziyyəti "yaxşı" olan insanlar belə olurlar?? yəni normal insan kimi maşına yer axtarmaq olmaz?? hər şey pul deməkdir hə?? bu necə düşüncə tərzidir... şəkli bura qoymaqda niyyətim isə odur ki,bəlkə tanıyan olar,ya da nə bilim yolda rast gələn olar,bunun o sürücü bir xeyli yad edilib... heç də yaxşı olmayan yandan. yalnız mənim tərəfimdən yox,çünki arxamca da maşınlar durmuşdular. Artıq mən bu xalqın nümayəndəsi olmaqdan utanıram... hayıf... o qədər dahidən sonra xalqım millət olmadan tayfa olmağa doğru gedir....

Sunel xanim her sheyin bir yaxshi yonu var heqiqeten. O mashini suren yaziq neynesin?!?!.. men 1 ay olar suruculuk vesiqesiycun imtahan vermeye getmishdim, orda menimle ele reftar etdilerki, elebil men ya deliyem, ya simishem, yadaki meze uchun gelmishem.. Men ise bele fikirleshirem, ordaki insanlarin boyuk hissesi artiq oyreshibler rushvet almaga, 1-2 deqiqelik senedine imza atmagcun adami 25-30 deqiqe gozledirlerki "hormet" edesen. neyse meseleden kenara cixdim deyesen))) demey istiremki bir suruculuk vesiqesini puluynan alirlar, day o suruchuden ne gozlemey olarki, sozum elbette her kese aid deyil, ele adam varki mektebi oxuyub, vaxtini tezleshdirmeycun pulda verir.. Birde bele deyimki, o mashini yolun ortasinda saxlayan insan neynesin?!?!.. Hokumet (Hacibala) mueyyen yerlerde sheher merkezlerinde, six kuchelerde, alishv

erish merkezleri ve s. kimi yerlerde xususi avtoparklar hazirlamalidirki, camahatda mashini yolun ortasinda saxlamasin.. Hacibalanida qinamaq olmaz, yaziq neynesin telefonuna kontur yukleye imkani yoxdu))))

Meni ise esebleshdiren, sheherdeki taksi shofirlerinin qirmizi ishiqda kechmesi, avtobuslarin chox rahatligla dayanacaqlardan kenarda ve ya yolun ortasinda saxlamasidir..

Изменено пользователем tofig620

Yəni deyirsiz ki,əgər yer yoxdursa yolun ortasında saxlasınlar?

yəni siz ciddi belə düşünürsüz?? bur normaldı??? nəzərinizə çatdırım ki,parking problemi yalnız Bakıda deyil, sadəcə olaraq sivil ölkələrdə insanlar özlərinə(ayaqlarına) əzyət verməyi bilirlər. necə oldu mən 200 m uzaqlıqda yer tapdım??? deməli,məsələ parking deyil. o ki qaldı sürücülük vəsiqəsinə və ya rüşvət verməyə: düzdür,mənə vəsiqəni atam ad günümə hədiyyə etmişdi,lakin qaydaları öyrənməmiş mən yola çıxmamışam. bu sadəcə məsuliyyət məsələsidir. eynilə DYP işçilərinə gəldikdə yola məni saxlayanda belə mən rüşvət vermirəm, cəriməm nədirsə dövlətə ödəyirəm. sonradan o pulu kim yeyir mənə aid deyil,heç deyilsə mənim vicdanım sakit olur.

• Yeri var! 1

Yəni deyirsiz ki,əgər yer yoxdursa yolun ortasında saxlasınlar?

Men elbetteki normal baxmiram, ama ozumu esebleshdirmemeycun normal sayiram, chunki bashqasi oz rahatligiycun uzaga getmir ve yolun ortasinda parking edir, chunki o ozunu fikirleshir, mende ozumu fikirleshib eseblerimi korlamiram sadece olaraq...

• Yeri var! 1

CLS 63 agir sohbetdi)))

Siz gedin gunduz saat 1 ve ya 2-de BDU-nun chixisha orda bele sheyleri gorub bu CLS-e shukur edersiz. Orda bir yox, bir nece bele mashin hele bil bilerekden saxlayirlar yolun ortasinda.

• Yeri var! 1

CLS 63 agir sohbetdi)))

Siz gedin gunduz saat 1 ve ya 2-de BDU-nun chixisha orda bele sheyleri gorub bu CLS-e shukur edersiz. Orda bir yox, bir nece bele mashin hele bil bilerekden saxlayirlar yolun ortasinda.

4 il BDUda oxumuşam. orda olan səhnə ilə tanışam,lakin orda heç kim lap yolun ortasında saxlamayıb. heç deyilsə maşınlar bir sıra ilə də olsa keçə bilirdilər.

Sunel xanım, əsəbləşməyin.Məncə əsəbləri belə şeylərə görə korlamağa dəyməz.Bu cür hadisələr Bakıda tez-tez olur.

Hər belə şeyə insan fikir verməli olsa, gərək əsəbdən bir təhər olsun.

Hələ yolun ortasında dayanıb söhbət edənlərə bəs nə deyəsən?

İndi qeyd edəcəyim hadisə əslində məni əsəbləşdirmir.Ümumiyyətlə, çalışıram ki, artıq əsəbləşməyim.

Mənim başa düşmədiyim odur ki, tıxacda qarşıdan gələn maşının yoluna çıxıb, işarə verməyə başlayan maşınlardır.

Guya indi başqası qarşıdan gələn maşının yoluna çıxa bilməz də.

Mən şəxsən belə maşına yol vermirəm, o sürür ki, bəlkə mən kənara çəkdim, amma çəkmirəm, yenidən qayıdır öz sırasına keçir.

Onsuzda tıxacda hamının əsəbləri gərilir, qarşı yola çıxmaqla tıxac daha çox böyüyür.

Пожалуйста, войдите для комментирования

Вы сможете оставить комментарий после входа

Войти сейчас
 Поделиться

• Сейчас на странице   0 пользователей

• Нет пользователей, просматривающих эту страницу.
  • Создать...