Перейти к публикации

Niva yoxsa 2107?

Ganiev
 Поделиться

Рекомендованные сообщения

Hamınıza salam, forumda yeniyəm və gördüyüm kimi bir çox təcrübəli insanlar da bu forumun istifadəçisidirlər) ona görə ən məntiqlisi bu foruma mövzu açıb məni tərəddüddə saxlayan fikirlərimə son qoymaq istəyirəm. Sualım qısa və net - gündəlik sadə şəkildə yığıb sürmək üçün 2107 ya Niva? Hər görən bir fikir bildirsə şad olaram, fikirləriniz mənim üçün dəyərlidi, indidən təşəkkürlər)

• Yeri var! 1

Aleykuma salam ! foruma xos geldin ! Nivanin ustunluyu qarda ve bizim analoqu olmuyan yagislarda biraz rahat surmek olur . 07 meni. Fikrimce ustunliyi ancaq 4 qapi olmaqindadi . ehtiyat hisseleri

nivada ve 07 baha deil . Eger tek surusen Niva yaxsi secimdi . Eger masinda adam cox gedib gelecey yaxwisi 07 getir . Meselem mene niva daha cox ureimcedi . Ve texniki terefden 2015 nivalarda bezi deyisilikler var  xodovoyda. 

• Yeri var! 3

Qardash, ilk novbede xosh gelmisen foruma, menim fikirimce de Niva yaxshi olar, 07 nin ustunluyu tekce 4 qapi olmaqindadi, 07 uje buraxilmir zavod saxlayib, Niva buraxilir tezedi, Bakinin yollarina da Niva yaxshidi alti deymir hardan geldi bas kechsin, qar da yaqish da ve.s 

Bir sozle Niva meslehet gorerdim...

• Yeri var! 1

7 часов назад, AQASAF сказал:

Aleykuma salam ! foruma xos geldin ! Nivanin ustunluyu qarda ve bizim analoqu olmuyan yagislarda biraz rahat surmek olur . 07 meni. Fikrimce ustunliyi ancaq 4 qapi olmaqindadi . ehtiyat hisseleri

nivada ve 07 baha deil . Eger tek surusen Niva yaxsi secimdi . Eger masinda adam cox gedib gelecey yaxwisi 07 getir . Meselem mene niva daha cox ureimcedi . Ve texniki terefden 2015 nivalarda bezi deyisilikler var  xodovoyda. 

Tam raziyam ve elave etmek isterdim ki 2008-den sonra buraxilan nivalarda gidravlika var. 

Eger cox adam minmeyecekse mawina niva daha yaxwidir.

Sadece nivanin benzin icmeyi 07-e nisbeten coxdur.

• Yeri var! 1

2 часа назад, Firudin сказал:

Tam raziyam ve elave etmek isterdim ki 2008-den sonra buraxilan nivalarda gidravlika var. 

Menim Nivam kondicionernen 20 litr yeyirdi :)) Nisbeti boyuk idi)

• Yeri var! 1

4 минуты назад, MagerramoFF сказал:

Tezeler az iwledir) 2015 12-13 iwledirdi. 2009 16-17. Cipden sonra 13-14

• Yeri var! 1

haminiz coxsagolun, mashina minen cox da deyil az da deyil) deyesen ele nivanin ustunde duracam. bezi dostlar deyirki nivadan dushub 07e minende ele bilirsenki mercedese minirsen, bu da meni dushundurur, amma yashin verdiyi tesirle inomarkaya baxa bilmirem :) varsa yoxsa sovet masinlari. nivadan razdatkani ayirib chip tuning edende ne qeder ishleder sizce? fikirlerinizin ardini gozleyirem

2 часа назад, Firudin сказал:

10 часов назад, Ganiev сказал:

Hamınıza salam, forumda yeniyəm və gördüyüm kimi bir çox təcrübəli insanlar da bu forumun istifadəçisidirlər) ona görə ən məntiqlisi bu foruma mövzu açıb məni tərəddüddə saxlayan fikirlərimə son qoymaq istəyirəm. Sualım qısa və net - gündəlik sadə şəkildə yığıb sürmək üçün 2107 ya Niva? Hər görən bir fikir bildirsə şad olaram, fikirləriniz mənim üçün dəyərlidi, indidən təşəkkürlər)

Agar 0 probeg niva almaq istiyirsense, mennen sene meslehet get biraz surulmush kia, hyundai al, rahat sur. Benzin az ichir, normalni gedir. 

http://www.auto.az/car/53922502-kia-rio/

• Yeri var! 3

Только что, MagerramoFF сказал:

Agar 0 probeg niva almaq istiyirsense, mennen sene meslehet get biraz surulmush kia, hyundai al, rahat sur. Benzin az ichir, normalni gedir. 

http://www.auto.az/car/53922502-kia-rio/

fikirleshdiyimdende cox ishledirmishki benzin

Только что, Ganiev сказал:

fikirleshdiyimdende cox ishledirmishki benzin

Meslehet senindi :) 

Ne bade nivanin razdatkasini cixardasan :( razdatkasis niva surene kimi ele 07 al . Benzine ise qalanda 2015 niva surdum ozum iki defe razin mehdiabat . Razin aeroport . Razin guneshli ehmedli . Ve bir 3 defede razinen vosmoya surdum . 10 litr gucnen baka getdi . Qorliwkaya kimi tokmusdum bu geder surdum ve ozum cox tecublendim

• Yeri var! 1

Только что, AQASAF сказал:

Ne bade nivanin razdatkasini cixardasan :( razdatkasis niva surene kimi ele 07 al . Benzine ise qalanda 2015 niva surdum ozum iki defe razin mehdiabat . Razin aeroport . Razin guneshli ehmedli . Ve bir 3 defede razinen vosmoya surdum . 10 litr gucnen baka getdi . Qorliwkaya kimi tokmusdum bu geder surdum ve ozum cox tecublendim

ne menada dediz? yeni cox ishletdi?

2106-2107 2002-2004 men alsaydim bulari secerdim. Niva alsaniz mutleg kondicionerli alin.

Ne 07, nedeki Niva, hech biri

Hemin pula Kia Rio, VW Polo, ve s.

Sovet avtomobillerin zamani choxdan gedib.

Yalniz ikinci avtomobil kimi herden surmek olar.

Ilk novbede risk.

Beli, hechne olmaya da biler, kash ele olmasin. Ancaq hech kime de melum deyil, ne ola biler ve ne zaman. Ehtiyat igidin yarashigidir.

Ikinci novbede chox pis keyfiyyet. Keyfiyyet umumiyyetle yoxdur.

Bir neche gun once Rusiyada yashayan bir tanishimla danishirdim, o AvtoVAZ uchun ehtiyat hisselerin hazirlandigi bir zavodda ishleyir. Sorushanda ki, niye bes bu mehsul bele keyfiyyetsizdir, olmaz ki daha dozumlu olsun? Cavabi chox sade idi: istek olsa, elbette ki, olar. Ancaq AvtoVAZ ozu bele isteyir - materiallar ucuz olsun, dozumluyu chox qisa, ehiyat hisseleri chox satilsin deye. Birde, evveller ОТК var idi (отдел технического контроля), hansi ki detallarda brak tapib ikinci emala gonderirdi bele xarab mallari. Indi de var, ancaq xarab mallari emala yox, magazalara gonderilir (onu da qeyd edim ki, zavodun ozune brak getmir, amma o ehtiyat hisselerin de onceden dushunulmush zamani var - qarantiya bitene kimi).

Bu da hamsi AvtoVAZin siyasetidir - her shey ucuz basha gelsin.

Sadaladigim ve bashqa bu qiymetde olan avtomobilleri meslehet gorurem. Sechiminizde ugurlar!

• Yeri var! 9

hecbiri.Farid duz deyir

o qiymetr inomarka almaq olar. 

ehtiyat hisseleri ucuz olsada her hefte bir yeri xarab olur. 

ne rahatliq var ne gozellik var, ne getmeyi var,ne tehlukesizliyi var. 

azerbaycanin yollarina geldikde ise, Azerbaycanin  avropanin 90 faiz olkesinden ve amerikanin bir cox shtatlarinin yollarindan gozeldi.  bunu dunya statistikasida deyir, bunu gelen turistlerde deyir. bunu menim gorduyum gozum deyir. ad duwub hamin aqzina bakinin yolari. nolub yolara? siqaret qutusunun kecmediyi pasatkadan sururem mene hecne olmur. normal hundurluyu olan avomobillar yollar berbatliqindan danishir. dediyiviz o su ile dolan tunellardanda kecmisem, tunelda ilisib qalanlarin ekseriyeti  surucu tecrubesi olmuyanlardi. 

Cavablariniza gore coxsagolun, bilmirem ilishib qalmisham 4-5 mashinin arasinda. +1 mashinim da var, aile mashinidi, ikinci bir mashin kimi almaq isteyirdim, yene gerek sonra peshmanciliq olmasin deye yaxshi yaxshi fikirleshim.. sovet mashinlarina olan marag - bunu cox gencde+mende birleshdiren teref odurki mashin ashiri derecede sadedir, nece isteyirsen ele de yiga bilirsen. yene de yaxshi yaxshi fikirleshecem bu ishi, teshekkurler

Содержимое этого сообщения скрыто.
Чтобы увидеть его, вам следует войти на форум, или пройти регистрацию, если её у вас нет.

forumda geshang mx5 satilir, onu alib, qurdu oldurmek olar!

• Yeri var! 2

sohbeti baglayaq

5 manatlig, birnen vur

Содержимое этого сообщения скрыто.
Чтобы увидеть его, вам следует войти на форум, или пройти регистрацию, если её у вас нет.

• Yeri var! 8

Пожалуйста, войдите для комментирования

Вы сможете оставить комментарий после входа

Войти сейчас
 Поделиться

• Сейчас на странице   0 пользователей

• Нет пользователей, просматривающих эту страницу.
  • Создать...