Перейти к публикации

Maşın almaq istəyirəm məsləhətə ehtiyac var

feqanfc
 Поделиться

Рекомендованные сообщения

salam. Mən maşın almaq istəyirəm, 9000 manata qədər olan qiymətdə. Nağd verib alacam. Mercedese C class 2001 dən yuxari, yürüş maksimum 200000 olan. Mənə lazımdır ki, ekonom olsun, və dəyqə başı ustada olmasın) İlk maşınım olacaq, ona görə ümumiyyətlə anlayışım yoxdu mənim dediyim kimi maşınların nəqər xərcləri olur. Elə ona görədə məsləhət alım dedim) Maşını dağıltmaq kimi xasiyyətim yoxdu) yani sakit sürənəm. Bir neçə sualım olacaq,

Dediyim maşın necedi, əlverişli olarmı almaq? Alarkən nələrə əsas diqqət yetirim? Usta bir tanışımda yoxduki aparım baxsın) 

Əlavə nə məsləhətiniz olsa deyin) 

Təşəkkür edirəm

41 минуты назад, West сказал:

O siz dediyiniz mashin ele de rasxodsuz mashin deyil :)

Raziyam. Eksine Mersedes markasinda bezi rasxodlu modeller var ise, bu da onlardan biridir.

7 часов назад, Sheikh сказал:

Raziyam. Eksine Mersedes markasinda bezi rasxodlu modeller var ise, bu da onlardan biridir.

8 часов назад, West сказал:

O siz dediyiniz mashin ele de rasxodsuz mashin deyil :)

Bes ne meslehetdi?) Rasxod dedikde neleri nezerde tutduz, texmini neqeder rasxod?) 

Menim qohumumda var idi qirmizi rengi. Tez-tez menasiz problemleri chixirdi ortaya. Hemde salon ele de rahat deyil duzunu 3-4gun mashin mende qaldi gordum ki, narahat mashindi. Hyundai Kia-nin hissin verir adama o model :) Size 9-10min AZN-e gozel e-class meslehet gorerdim. 4goz yox bizim dilde desek Panorama.

1 час назад, Sheikh сказал:

Menim qohumumda var idi qirmizi rengi. Tez-tez menasiz problemleri chixirdi ortaya. Hemde salon ele de rahat deyil duzunu 3-4gun mashin mende qaldi gordum ki, narahat mashindi. Hyundai Kia-nin hissin verir adama o model :) Size 9-10min AZN-e gozel e-class meslehet gorerdim. 4goz yox bizim dilde desek Panorama.

9-10 minlik Panorama rasxodsuzdur?)

• Yeri var! 2

С klas 2001 ci ilden 2004 cu ile kimi rasxod ucun yaranib) 

mən sənə məsləhət görərdim CLK class 2000 2001 iller. detalları demək olarki c klass 97 ci illərdən birdir. görunüşüdə yaxşıdı,salonuda.

2.0 2.3 kompressor. 

8 минут назад, Фарид923 сказал:

С klas 2001 ci ilden 2004 cu ile kimi rasxod ucun yaranib) 

mən sənə məsləhət görərdim CLK class 2000 2001 iller. detalları demək olarki c klass 97 ci illərdən birdir. görunüşüdə yaxşıdı,salonuda.

2.0 2.3 kompressor. 

Kupe istemirem ( C klass 2006 alim belke? ve ya bmw de olsa olar, sadece men bilen bmw daha cox rasxodludu he?

25 минуты назад, feqanfc сказал:

Kupe istemirem ( C klass 2006 alim belke? ve ya bmw de olsa olar, sadece men bilen bmw daha cox rasxodludu he?

sehf bilirsen. bmw rasxodlu deyil. rasxod c klas 2001 den 2004 de geder olandi( hansiki 0 probeg alsanda rasxoddu) 

bmw rasxoddu deyenlerde ne vaxtsa baxilmamiw mawin aliblar elede ad cixardiblar. 2005 den oterefe olan c klass do restyle modela baxanda yaxwidi. 

36 минуты назад, Фарид923 сказал:

sehf bilirsen. bmw rasxodlu deyil. rasxod c klas 2001 den 2004 de geder olandi( hansiki 0 probeg alsanda rasxoddu) 

bmw rasxoddu deyenlerde ne vaxtsa baxilmamiw mawin aliblar elede ad cixardiblar. 2005 den oterefe olan c klass do restyle modela baxanda yaxwidi. 

he eslinde bmw daha cox xosuma gelir) onda hemin budceye hansi bmw meslehetlidir? ve texminen illik neqeder rasxodu olar?

Problemsiz, rasxodsuz maşın istəyirsənsə tem bolee birinci maşınundı ,məsləhət görərdim sənə Hyundai Elantra ( 2012- 2014), Nissan Sunny (2009- 2013) , Kia Cerato ( 2009- 2013), Hyundai Sonata kantdı( 2008 - 2012 ).

Köhnə Mercedes tem bolee 203 kuza, coooox rasxodlu və sonra çətin satılan maşındi, o modelə Bakıda tələbatı azdı. Onnansa sveji koreyka götür. Hyundai Sonata...dözümlü, viddi, zapçastları ucuz....bir sözlə otur sür.

rasxodsuz masin istirsense en qeder Sunnyden tutmus neme kitaya qeder))

bmw 3 series 2000-2005 ala bilersen, ama ustanin yanina aparib yoxlamaq werti ile. iwlenmiw koreyka yaponka almaqdansa 20 ilin bmw mersedesini almaq meshelet gorurem. hyundai nissan kia bel avtomobillar ancaq teze servis qarantiyasindan almaq olar. iwlenmiw meslehet gormurem.

5 минут назад, Фарид923 сказал:

bmw 3 series 2000-2005 ala bilersen, ama ustanin yanina aparib yoxlamaq werti ile. iwlenmiw koreyka yaponka almaqdansa 20 ilin bmw mersedesini almaq meshelet gorurem. hyundai nissan kia bel avtomobillar ancaq teze servis qarantiyasindan almaq olar. iwlenmiw meslehet gormurem.

Ala get Vectra sur)))

Hyundai Kia almanin mashinnan gat gat bezproblem mashindi, ailede olub bilirem, Sonata iydi 2000 il bir de Santa Fe 2002 axirincini 2008 sururdiy bir heftedi satdim 2008 mashinda hechne deyishmediy ancag yag nakladka vse))) amma alman mashinin kayfin vermir ozun sech indi)

• Yeri var! 2

3 часа назад, R A M сказал:

Ala get Vectra sur)))

Hyundai Kia almanin mashinnan gat gat bezproblem mashindi, ailede olub bilirem, Sonata iydi 2000 il bir de Santa Fe 2002 axirincini 2008 sururdiy bir heftedi satdim 2008 mashinda hechne deyishmediy ancag yag nakladka vse))) amma alman mashinin kayfin vermir ozun sech indi)

opel özü rasxodsuz maşındı, 98 in vectrasını 2 il sürdüm, tək naklatka dəyişmişdim.

mən 2001.2004 nemkasını alaram amma işlənmiş yaponka koreyka almaram. təzə almaq olar. koreykaları ancaq servis sığortası ilə almaq.

Пожалуйста, войдите для комментирования

Вы сможете оставить комментарий после входа

Войти сейчас
 Поделиться

• Сейчас на странице   0 пользователей

• Нет пользователей, просматривающих эту страницу.
  • Создать...