Перейти к публикации

Клуб Нивоводов

Firudin
 Поделиться

Рекомендованные сообщения

peeeeciii

Содержимое этого сообщения скрыто.
Чтобы увидеть его, вам следует войти на форум, или пройти регистрацию, если её у вас нет.

• Yeri var! 1

07.02.2020 в 05:24, Farid сказал:

)))) Кто как "кайф ловит" – сугубо личное дело каждого, ни кто не вправе кому-либо указывать, покупать это, или не покупать.

В 2003-м у товарища была Нива, тогда ещё 06/07 выпускались, так вот, он её никак не мог продать, потому что вообще оно никому не было интересным.

Сейчас такой спрос только изза отсутствия прежней классики на рынке, "не с чем играться".

Это нормально. Но факт остается фактом, это консервная банка, не для использования на эвридей, в 2020-м году это не нормально )))

Duster chox eybecerdi, raziyam. Sadece misal kimi getirdim, yani kimse deyende ki, Niva dozumludur, ve qiymeti ucuzdur deye alinir, bu da cavab – Duster qat-qat yaxshidir, her bir cehetde.

O ki qaldi mene, 190 baha idi o vaxt, pulum chatsaydi 06 almazdim, belke de yox, bilmirem. 06-nin kayfi bashqadir, sozsuz, amma 21-ci esrde gundelik surulesi mashin deyil.

Yeri gelmishken, onu almasaydim, efir.ws yegin olmaz idi ))) Biz hamimiz trendlerle yashayiriq, indi Niva-nin trendidir, o da birazdan kechib gedecek.

Наладили производство чего?

То, что ты говоришь, это единичные случаи, в массовом производстве оно не ликвидно.

Есть версия Бронто, дороже стандартной Нивы, но не сильно пользуется спросом.

Весь кайф тут, наверное, в "собирании" автомобиля

2 nivam olub. Hetda birini 0km aldım,dedim bunu çürüyene kimi sürerem. Ama 1il sürdüm. 15min manata aldım. 3min xerc çekdim,14min manata satdım. Niva elebil 4 teker yox,4daş üste gedir. Benzini nece lazımdı işledir. Ses-küy elinden sürmek olmur..hele mende 2018 idi. Qapı abivkalarını açdım gördüm uje pas atıb. O maşın ki,1 ile pas atsın ondan ne gözlemek olar? Detalları kağız kimidi. Lboy detalı yumruqla ezmek olur. O maşınla qeza edib sağ çıxmaq ne bilim möcüze kimi bişeydi. Ruslar göz göre-göre milleti ölüme aparır. Ya bunu düz emelli düzelt,ya istehsalı dayandır.

• Yeri var! 1

1 час назад, Ali442 сказал:

Ya bunu düz emelli düzelt,ya istehsalı dayandır.

Ruslar indi berbat gunundediler, millet son 30 il kasib olaraq qalib, ona gore "xalq" uchun bele avtomobilleri istehsal etmeye davam edirler. Budur, Uazdir, eyni poxdur.

Son 1 il erzinde 2 defe Nivaya oturmusham, bir defe Raminle Buzovnadan Bakiya gelende, qulaqlarim kar olmushdu, ikinci defe ise bashqa tanishin mashininda, chox az getmish mashin idi, zavod "sport" oturacaqlar, yalanchi Recaro, dagilmish kimi idi, shushesilen ishlemir, umumiyyetle deyesen normal ishleyen mashinda hechne yox idi. Yiyesi ozu bilmir, neye gore almishdi.

4 минуты назад, Farid сказал:

Ruslar indi berbat gunundediler, millet son 30 il kasib olaraq qalib, ona gore "xalq" uchun bele avtomobilleri istehsal etmeye davam edirler. Budur, Uazdir, eyni poxdur.

Son 1 il erzinde 2 defe Nivaya oturmusham, bir defe Raminle Buzovnadan Bakiya gelende, qulaqlarim kar olmushdu, ikinci defe ise bashqa tanishin mashininda, chox az getmish mashin idi, zavod "sport" oturacaqlar, yalanchi Recaro, dagilmish kimi idi, shushesilen ishlemir, umumiyyetle deyesen normal ishleyen mashinda hechne yox idi. Yiyesi ozu bilmir, neye gore almishdi.

06 onnan yaxshi idi keyfiyyet baximinnan?:))

10 минут назад, Rennfahrer сказал:

Qurban olaram 06 ya. 15min nivaya pul ver,sonra ged razdatka üçün çare axtar ki qulaqın kar oımasın. And ola Allaha. Bakıya Gedirdim,maşını Satmaqa aparırdım. Lenkaranlıyam özüm. 120 ile gedmeli olduqum yolda 80 sürürdüm uje matorun ve razdatkanın sesi salonda mene baş ağrı verdi. Maşnı alan insana yazqım geldi..dedim gör bedbext buna 14min pul sayır. 011 sürerem ama niva sürmerem..12min probeqle satdım. 

16 минут назад, Farid сказал:

Menim özümüm 23 yaşım var. Rüsyada oluram. Burda işleyirem. Herdem boş vaxtlarda marağlanıram burdaki maşınlarla. İnan burdakı maşınlar xezer lada üçün gönderlen maşınlardan çox ferqlidi. Zazor zad söhbeti var. Kraskasında oşibka olmur burda ölke daxilinde satılan nivalarda... ama azerbaycançün geden maşnlarda lboy oşibka ola bilir

Bakıda göreniniz olsa şeklin çekersiz😄😄

Чтобы увидеть его, вам следует войти на форум, или пройти регистрацию, если её у вас нет.

Изменено пользователем Ali442
  • Yeri var! 1
  • Haha 1

10 часов назад, Rennfahrer сказал:

Sen de hele suallar verirsen ki, 1-2 cumleynen cavab vermek olmur :)))

06 retro kimi ela avtomobildir.

Yene tekrarlayiram – retro kimi.

Stili retro olmaya da biler, efir/xuliqan stilinde olsun, fergi yoxdur. Amma onun omru 70-ci illerin sonunda bitmishdir.

07 de hemchinin, Niva da.

80-ci illerden 21-ci esre qeder "klassikanin" buraxilmagi yalniz olkenin (Rusiyanin) geride qalmish oldugunu gosterir.

Keyfiyyet de butun bu vaxt erzinde sifira beraber idi.

Niye beledir – bashqa sualdir, ve cavabi da asandir. Rusiya kasib olkedir, biz de onun kimi.

Yoxsa almanlar gicdi ki, klassik VW Beetle konveyerini 70-in ortalarinda Meksikaya versinler? Inkishaf olmalidir, texnologiyarin dovrudur. Avtomobillerde en esas tehlukesizlikdir.

Niye alirlar, niye biz (men hemchinin) alirdiq:

1) qiymet

2) reqabet

Reqabet deyende, neyi nezerde tuturam. Her adam oz enerjisini neyese yonlendirmek isteyir, nedese ferglenmek isteyir, cavanliq filan.

Fikir ver, Niva offroad/yolsuzluq avtomobilidir, biz hansisa offroad challenge gorurukmu? Yox. Kim bahali fara alar, guzgu, vinil/kraska, kim bahali nomre qoyar, ve s. ve i.

• Yeri var! 1
  • Sağol ürəh! 1

2 часа назад, Farid сказал:

Sen de hele suallar verirsen ki, 1-2 cumleynen cavab vermek olmur :)))

06 retro kimi ela avtomobildir.

Yene tekrarlayiram – retro kimi.

Stili retro olmaya da biler, efir/xuliqan stilinde olsun, fergi yoxdur. Amma onun omru 70-ci illerin sonunda bitmishdir.

07 de hemchinin, Niva da.

80-ci illerden 21-ci esre qeder "klassikanin" buraxilmagi yalniz olkenin (Rusiyanin) geride qalmish oldugunu gosterir.

Keyfiyyet de butun bu vaxt erzinde sifira beraber idi.

Niye beledir – bashqa sualdir, ve cavabi da asandir. Rusiya kasib olkedir, biz de onun kimi.

Yoxsa almanlar gicdi ki, klassik VW Beetle konveyerini 70-in ortalarinda Meksikaya versinler? Inkishaf olmalidir, texnologiyarin dovrudur. Avtomobillerde en esas tehlukesizlikdir.

Niye alirlar, niye biz (men hemchinin) alirdiq:

1) qiymet

2) reqabet

Reqabet deyende, neyi nezerde tuturam. Her adam oz enerjisini neyese yonlendirmek isteyir, nedese ferglenmek isteyir, cavanliq filan.

Fikir ver, Niva offroad/yolsuzluq avtomobilidir, biz hansisa offroad challenge gorurukmu? Yox. Kim bahali fara alar, guzgu, vinil/kraska, kim bahali nomre qoyar, ve s. ve i.

03,06 bunlar retro kimi əla avtomobildir. Niva isə heç bir mənada yaxşı avtomobil deyil. Bizim millət nivanı çox tərifliyir güya niva dağa daşa lboy maşından yaxşı dırmaşır. Amma heç də elə deyil. Niva mənim gözümdə ölüm maşınıdı. Məndə 2006 cı ilin 07 sı var idi. Həmən 07nin detalları çox möhkəm idi nivaya müqayisədə. Nivaynan qəza et və öl. Niva budur mənimçün.  Düzdür lada"lar təhlükəsizlik baxımından heç bir standarta cavab vermirlər amma niva ən təhlükəlisidir...

• Yeri var! 1

Экспортная версия Нивы для рынка Австрии

Обратите внимание на багажник на втором фото, видите там надпись Лада Тайга?

Оригинал этого маленького микропиписечного орнамента стоит около 500-700 долларов, и то, надо несколько лет искать 🙂

• Yeri var! 3
  • Sağol ürəh! 1

эта нива наверное на много сильнее сегодняшних нивы😂

Hal hazirda vazin icinde nivadan baskasi yoxdur

1 час назад, Senan025 сказал:

Hal hazirda vazin icinde nivadan baskasi yoxdur

Vesta? Granta?

3 часа назад, Ali442 сказал:

Vesta? Granta?

Onlara yarismir bizim stil 

• Hmm 1

19.02.2020 в 22:28, Farid сказал:

Экспортная версия Нивы для рынка Австрии

Обратите внимание на багажник на втором фото, видите там надпись Лада Тайга?

Оригинал этого маленького микропиписечного орнамента стоит около 500-700 долларов, и то, надо несколько лет искать 🙂

Спасибо. Очень круто! 

Мне всегда эта сетка с кантом нравилась. Намного выразительнее смотрится чем без него.

• Yeri var! 1

• 4 недели спустя...

:heart:

• Yeri var! 2

• 2 недели спустя...

@Самир М

поздравляю, гагаш

• Haha 3

22 минуты назад, Farid сказал:

@Самир М

поздравляю, гагаш

Sagol qaqaw

• Hmm 1

06-ni satdi deyesen

• Yeri var! 1
  • Haha 2

• Yeri var! 2
  • Haha 1

14 часов назад, Rennfahrer сказал:

Он перевернулся? 

• Hmm 1

В продолжении летающих Нив

• Yeri var! 4

Пожалуйста, войдите для комментирования

Вы сможете оставить комментарий после входа

Войти сейчас
 Поделиться

• Сейчас на странице   0 пользователей

• Нет пользователей, просматривающих эту страницу.
  • Создать...