Перейти к публикации

Автозаметки в Азербайджане

Uzi
 Поделиться

Рекомендованные сообщения

Дорогой Темпофлаш,

Yaxwi bes imkanin olmadi, yol vermedin, indi onu sonradan niye sixirdin ki?

Əsəbimnən oləcəmee indi)))))))0000 KİM DEYİR Kİ DİRƏŞMİŞƏM????? HANI???? DİQQƏTNƏN OXUYUN YAZDIQLARIMI!!!!

Читай више

Содержимое этого сообщения скрыто.
Чтобы увидеть его, вам следует войти на форум, или пройти регистрацию, если её у вас нет.

Дорогой Темпофлаш,

Yaxwi bes imkanin olmadi, yol vermedin, indi onu sonradan niye sixirdin ki?

Ən azınnan ona görəki, sağdan obqon eliyəndə ilk növbədə o qanunu pozur! Bu bir! İkincisi məni çətin vəziyyətdə qoyur. Çünki mən ona görə məcbur olub dayanmalıydım ki, yol daralmasın, maşın sürtülməsin. Məndə rezki dayansam arxadaki rascyot götürə bilməz və s.r.

Neynəməliydim səncə? AA nişanlıdı deyə, əlimi çıxardım tez pəncərədən ki, ala diyanın rəis keçir biz yolumuza sonra davam eliyərik???

• Yeri var! 1

İnsan olmaq üçün vəzifə lazım deyil.. Mən adicə qarşımda, köhnə maşını əli əsə-əsə idarə edən qoca bir kişi də görəndə (arxa şüşədən görünür, plenkasız olur deyə), eyni cür reaksiya verirəm, yəni mənə yol verməsini istəyirəm, qarşımda bahalı maşın olanda da. Mənə bunların heç bir əhəmiyyəti yoxdur. Və ən əsası gözləyirəmki, qarşımdakı imkan tapıb maşınını sağa çəksin. Mən də yoluma davam edim. Yoxsa işıqlarla dəli edib, "tez-tələsik nə edirsən et, çək sağa pradoyla üstündən keçərəm yoxsa" etmək hansı vicdana sığar?! Kimin vicdanı yol verərki o qarşımdakı necə gəldi versin sağa qəza törətsin?! Ancaq vicdansız və eqoist insanın.

Leyla xanim, siz ne hayda men ne hayda.

Sexsen ozumu numune getirim size aydin olsun.

Men yolnan gederken, tutagim ki 160-180la gedirem, 3 ve 4 polosada yanbayan mawinlar gedir. 3 polosada geden 110nan gedir, digeri 115 ile, 4ci polosa ile gelirem, uzagdan iwigla gorsedirem ki "yol ver", bu 4ci yolnan geden insan getdiyi kimi gedir, ne otur sagdakini nedeki suretini azaldib saga vermir, halbuki yol bowdi, manevr etmeye imkani var

indi men bu "insana" gore gerek ya derhal sureti azaldim yada ki sag polosaya kechib hammini tehluke altina qoyum?

O nazdana nazdana gedib yol vermiyen en azinnan 38 soyuw yiyesi olur + imkan olanda yolda hele payinida alir.

Allah elemesin, amma siz harasa telesende teki hech kes size dediyiviz sozleri demesin. Yolda yol istemeyin hetda intensiv iwiglarla morgattamagin vicdansizliga heeech bir adiyyati yoxdi.

• Yeri var! 2

Ən azınnan ona görəki, sağdan obqon eliyəndə ilk növbədə o qanunu pozur! Bu bir! İkincisi məni çətin vəziyyətdə qoyur. Çünki mən ona görə məcbur olub dayanmalıydım ki, yol daralmasın, maşın sürtülməsin. Məndə rezki dayansam arxadaki rascyot götürə bilməz və s.r.

Neynəməliydim səncə? AA nişanlıdı deyə, əlimi çıxardım tez pəncərədən ki, ala diyanın rəis keçir biz yolumuza sonra davam eliyərik???

Мне тебе нечего написать честно. Bayaqki yazdigim situasiyada tamam bawqa wey yazirdin, indide deyirsen bele eledim, nebilim, Allah axrini yaxwi elesin!

Чтобы увидеть его, вам следует войти на форум, или пройти регистрацию, если её у вас нет.

Ən azınnan ona görəki, sağdan obqon eliyəndə ilk növ am arxadaki rascyot götürə bilməz və s.r.

Sen bilirsen, ki demak olar ki her nazir, Daxili Ishler nazirine qanuni mektub yazir, ki onlarin balansinda olan mashinlara, loru dilde desek, YPXlar ustupka elasin?!

Amma ne senin, ne de menim mashinimin nomresi hech it siyahisinda da yoxdur.

Yani, o seni sagdan, soldan, ve yaxud senin ustunnen obqon elasa, YPX ona hechna elamayacak.

Amma sene ve mene bash agri olajax

• Yeri var! 1

Men yolnan gederken, tutagim ki 160-180la gedirem, 3 ve 4 polosada yanbayan mawinlar gedir. 3 polosada geden 110nan gedir, digeri 115 ile, 4ci polosa ile gelirem, uzagdan iwigla gorsedirem ki "yol ver", bu 4ci yolnan geden insan getdiyi kimi gedir, ne otur sagdakini nedeki suretini azaldib saga vermir, halbuki yol bowdi, manevr etmeye imkani var

indi men bu "insana" gore gerek ya derhal sureti azaldim yada ki sag polosaya kechib hammini tehluke altina qoyum?

Söhbətdə onnan gedir, əgər həmin insan qoyulan sürət həddinə görə hərəkət eliyirsə, əlbəttə rahat getməlidi. Sizdə arxadan gəlirsiz 180 nan (elə bir yol yoxdu bizdə voobşe), indi mən neynəməliyəm sizcə? Birincisi siz uje maksimal limiti keçmisiniz, və qəza şaraiti burda sizdən irəli gəlir. Ok! O uje sizin işinizdi. Yaxşı bəs, normal sörətlə gedən sürücünü niyə mandraja salmalısınız ki? Razki elədi, onda onun rahat bir vəziyyətdə yol verməyini gözləməlisiz!

Bir şeyki bu adam qoyulan maksimal 120 nən gedir, niyə panikaya düşməlidi sizə görə?

Bilirəm deyəcəksiz, özüm bilərəm istiyərəm 300 nən gedərəm, radar zad mənlikdi. Onda uje səbrlidə olmaq lazımdı, gözləmək sizə yol verilsin.

Leyla xanim, siz ne hayda men ne hayda.

Sexsen ozumu numune getirim size aydin olsun.

O nazdana nazdana gedib yol vermiyen en azinnan 38 soyuw yiyesi olur + imkan olanda yolda hele payinida alir.

Allah elemesin, amma siz harasa telesende teki hech kes size dediyiviz sozleri demesin. Yolda yol istemeyin hetda intensiv iwiglarla morgattamagin vicdansizliga heeech bir adiyyati yoxdi.

Mən dediyim situasiyada yan yolun boş olmasını qeyd etmədimki.. Boş ola-ola keçməyənlər var, bəli, hətta 120lik yolda 80-90la sürənlər də var. Bu artıq başqa mövzudur. Mənim dediyim (arxada yol istəyən amma yanımdakı yolun boş olmadığını görən) AA və qeyri-AAlara uyğun bir situasiya idi.

• Yeri var! 2

Yani, o seni sagdan, soldan, ve yaxud senin ustunnen obqon elasa, YPX ona hechna elamayacak.

Amma sene ve mene bash agri olajax

Biz bayaqdan düz başa düşmədik bir birimizi. Mən deyirəm ki, fərqi yoxdu mənim üçün kim olur olsun maşında, yol mənimdisə verən deyiləm. Səndə deyirsənki, başınnan yekə peraşki yemə, onların qabağında biz acızık, mırtı tutsa bizi ürəyi istədiyi kimi incidə bilər.

Məndə buna cavab olaraq deyirəm ki, Onlar mənə heçnə eliyə bilməz!!!

Qanunu pozan adi sürücü YPX-dan canını gücnən qurtarır belə baxanda, heç nazirin əl bulamağına ehtiyac yoxdu. Həmin ştrafnoya lyuboy vaxt düşmək olur, adamın yoxdursa sürünürsən o otaq bu otaq. Vsyoda. Əgər nazirə qarşı, qanun çərçivəsində qaydaları pozsam, oda həmçinin nə istiyir eləsin.

• Yeri var! 1

Söhbətdə onnan gedir, əgər həmin insan qoyulan sürət həddinə görə hərəkət eliyirsə, əlbəttə rahat getməlidi. Sizdə arxadan gəlirsiz 180 nan (elə bir yol yoxdu bizdə voobşe), indi mən neynəməliyəm sizcə? Birincisi siz uje maksimal limiti keçmisiniz, və qəza şaraiti burda sizdən irəli gəlir. Ok! O uje sizin işinizdi. Yaxşı bəs, normal sörətlə gedən sürücünü niyə mandraja salmalısınız ki? Razki elədi, onda onun rahat bir vəziyyətdə yol verməyini gözləməlisiz!

Bir şeyki bu adam qoyulan maksimal 120 nən gedir, niyə panikaya düşməlidi sizə görə?

Bilirəm deyəcəksiz, özüm bilərəm istiyərəm 300 nən gedərəm, radar zad mənlikdi. Onda uje səbrlidə olmaq lazımdı, gözləmək sizə yol verilsin.

Adivida bilmirem qaqaw, amma chox menasiz sohbete daxil oldun.

Birincisi sohbeti seninle yox, Leyla xanimla apariram.

Ikincisi suret hetdini ashmisham, yaxwi elemishem, sene onnan ne?

Sen 120den artig surmursense yoluvu uchuncu yolnan tut.

Uchuncusu ise, yol 2 ve ya 3 polosadan artigdirsa, suretli yolnan geden avtonegliyyat onnan ustun suretnen hereket eden mashini buraxmalidi. Butun avroppada buraxmadigiva gore qeweng cerime yukliyiller belive.

Suruculuy vesiqesini ozun almisansa bilmelisen ki, suret limitinnen asli olmayarag, imkan tapib arxadan gelen avtoneqliyyati buraxmalisan, lom kimi suretli yolnan eyni suretde getmemelisen.

Изменено пользователем Anar
  • Yeri var! 2

Biz bayaqdan düz başa düşmədik bir birimizi. Mən deyirəm ki, fərqi yoxdu mənim üçün kim olur olsun maşında, yol mənimdisə verən deyiləm. Səndə deyirsənki, başınnan yekə peraşki yemə, onların qabağında biz acızık, mırtı tutsa bizi ürəyi istədiyi kimi incidə bilər.

Məndə buna cavab olaraq deyirəm ki, Onlar mənə heçnə eliyə bilməz!!!

Qanunu pozan adi sürücü YPX-dan canını gücnən qurtarır belə baxanda, heç nazirin əl bulamağına ehtiyac yoxdu. Həmin ştrafnoya lyuboy vaxt düşmək olur, adamın yoxdursa sürünürsən o otaq bu otaq. Vsyoda. Əgər nazirə qarşı, qanun çərçivəsində qaydaları pozsam, oda həmçinin nə istiyir eləsin.

Chox maraqlidir.

Sen deyirsen ki onlar sene hechna elaya bilmaz.

Sonra da deyirsen ki ypx da nazir de ne istese eliya bilar. Onsuz da eliyir. Man ona yol vermirem, na istayir elasin.

Ok.

Bes mentiq hardadir?

Menn sene deyirem, ki istese, nazir bize hercur eziyyeti vera biler! Incide de biler.

Sozumun de ustunde dururam. Subut da eliya bilaram

А почему ты считаешь, что тяхлюкя алтына ёзювю гоймаг олмаз, а ему можно, ёздя потому что спешишь ты, нарушая закон, а не он?

Вопрос уходит соооовсеееем не туда, с чего мы начали

Ладно, таким темпом мы сейчас перейдём на политику, все тут перессоримся, и испортим друг другу настроение.

Джавид, я понял твою мысль, как и прямые намёки на то, что некоторым людям в этой стране не сделать ровным счётом ничего, если даже ты Барак Обама.

Есть такое, это правда.

Как бы там ни было, если даже я попаду в какую-то непонятную ситуацию, что произойдёт такое, что я зажму, специально или случайно, чей-то автомобиль, и машину поставят на штрафную - гой хеля дя олсун, ничего страшного. Неделю понервничаю, ничего. Зато дальнейшую жизнь спать буду спокойно.

• Yeri var! 6

Зато дальнейшую жизнь спать буду спокойно.

Мой брат, а уступив дорогу министру, ты не будешь спокойно спать?

Это же не заподло

• Yeri var! 2

Adivida bilmirem qaqaw, amma chox menasiz sohbete daxil oldun.

Birincisi sohbeti seninle yox, Leyla xanimla apariram.

Ikincisi suret hetdini ashmisham, yaxwi elemishem, sene onnan ne?

Sen 120den artig surmursense yoluvu uchuncu yolnan tut.

Uchuncusu ise, yol 2 ve ya 3 polosadan artigdirsa, suretli yolnan geden avtonegliyyat onnan ustun suretnen hereket eden mashini buraxmalidi. Butun avroppada buraxmadigiva gore qeweng cerime yukliyiller belive.

Suruculuy vesiqesini ozun almisansa bilmelisen ki, suret limitinnen asli olmayarag, imkan tapib arxadan gelen avtoneqliyyati buraxmalisan, lom kimi suretli yolnan eyni suretde getmemelisen.

Söhbətin mənasızlığı səni məcbur eləmir ona cavab verməyə. Mən sənin sözünü sitat götürüb yazıram.

Özün deyirsən ki, Sen 120den artig surmursense yoluvu uchuncu yolnan tut.

Mən hardan bilim sən neçəynən gələcəksən, gərək gələsən ki, sənə görə mən 3 cü yolu tutum. Başqa bir yola keçməzdən əvvəl, istər arxadan gələn olsun ya yox, mən sağıma baxmalıyam, ancaq qəza şəraiti yaratmadan keçə bilərəm.

А почему ты считаешь, что тяхлюкя алтына ёзювю гоймаг олмаз, а ему можно, ёздя потому что спешишь ты, нарушая закон, а не он?

Вопрос уходит соооовсеееем не туда, с чего мы начали

Ладно, таким темпом мы сейчас перейдём на политику, все тут перессоримся, и испортим друг другу настроение.

Фарид, уступить дорогу это уже тяхлюкя алтына гоймаг?) Я имел ввиду если он не уступит, я обгоню его по 1-2 полосе, не сбавляя скорость т.к очень тороплюсь, и я сейчас говорю не о своей безопастности а об окружающих.

Ящщи, спор ушел уже не в то русло и комуто чтото доказывать как с козла молока. Все считают себя правыми

)

Такого в правилах нет, не выдумывай

Предположим, та же аэропортовская дорога, и момент, к примеру, прямо перед радаром:

3 полосы - 120, 100, 80

ты едешь дозволенные 120-129 км/ч, справа от тебя едет машина 100 км/ч

сзади кто-то едет под 160, ты что, должен перестроиться направо, создав аварийную ситуацию тому, кто справа, и попасть на радар, т.к. ехал по дороге, где лимит 100, на 130 км/ч?

Конечно, нет. Ты не должен рисковать своей жизнью, только потому что кто-то торопится.

Следует дать дорогу только тогда, когда позволяют правила, и положение на дороге, т.е. не создавая аварийной ситуации для других участников движения.

• Yeri var! 1

Ən yaxşısı hərə öz fikrində qalsın

(avtozametki mövzusu birdən birə aktivləşdi)

Мой брат, а уступив дорогу министру, ты не будешь спокойно спать?

Это же не заподло

Мой брат, а зачем мне ему не уступать? ))) Вы так и хотите, чтоб Лейла, Темпофлеш и я признались, что мы ненавидим кого-то из власти, и не станем ему уступать дорогу

))

Если есть возможность - пожалуйста! Хоть это министр, хоть это багбан из дальнего уголка нашей страны, мне без разницы, я не смотрю на номера автомобилей.

• Yeri var! 6

Chox maraqlidir.

Sen deyirsen ki onlar sene hechna elaya bilmaz.

Sonra da deyirsen ki ypx da nazir de ne istese eliya bilar. Onsuz da eliyir. Man ona yol vermirem, na istayir elasin.

Ok.

Bes mentiq hardadir?

Məntiq ondadır ki, əgər mən yol qaydalarına uyğun olaraq ona yol vermirəmsə, qanun pozuntusu sayıla bilər. Heç nazir olmasın, adi sürücüyə qarşı belə.

O zaman YPX özü məşqul olacaq və tədbiri ona görə görəcək. Söhbət onnan gedir ki, qayda qanuna baxmayaraq, AA nişanlı maşın gəldisə yol verməliyəm, niyə?

Çünki o nazirdi, mənim nömrəmi götürüb zaderjanie verdirəcək ki, bayaq biri bizi buraxmadı sağdan, 1 dəq. gecikdim ona görə? Yada çestinə dəydi.

Такого в правилах нет, не выдумывай

Предположим, та же аэропортовская дорога, и момент, к примеру, прямо перед радаром:

3 полосы - 120, 100, 80

ты едешь дозволенные 120-129 км/ч, справа от тебя едет машина 100 км/ч

сзади кто-то едет под 160, ты что, должен перестроиться направо, создав аварийную ситуацию тому, кто справа, и попасть на радар, т.к. ехал по дороге, где лимит 100, на 130 км/ч?

Конечно, нет. Ты не должен рисковать своей жизнью, только потому что кто-то торопится.

Следует дать дорогу только тогда, когда позволяют правила, и положение на дороге, т.е. не создавая аварийной ситуации для других участников движения.

Tem bolee orda yolu dəyişmək ancaq qırıq xətlər üstünnən icazə verilir.

Мой брат, а зачем мне ему не уступать? ))) Вы так и хотите, чтоб Лейла, Темпофлеш и я признались, что мы ненавидим кого-то из власти, и не станем ему уступать дорогу

))

Если есть возможность - пожалуйста! Хоть это министр, хоть это багбан из дальнего уголка нашей страны, мне без разницы, я не смотрю на номера автомобилей.

mən bayaqdan bunu deyirəm! lol!

• Yeri var! 1

Söhbətin mənasızlığı səni məcbur eləmir ona cavab verməyə. Mən sənin sözünü sitat götürüb yazıram.

Özün deyirsən ki, Sen 120den artig surmursense yoluvu uchuncu yolnan tut.

Mən hardan bilim sən neçəynən gələcəksən, gərək gələsən ki, sənə görə mən 3 cü yolu tutum. Başqa bir yola keçməzdən əvvəl, istər arxadan gələn olsun ya yox, mən sağıma baxmalıyam, ancaq qəza şəraiti yaratmadan keçə bilərəm.

Necheyle gelsem, sen 120den artig surmursense tut 3ci yolivi sur, daha suretle gelen mashinlara manechiliy toredmiyesen.

If what, eger sol yolun ikiside 120di, 4ci yol manevr uchun, otmek uchun yoldi.

Zachem vi schitaete kraynuyu polosu kak ata mali, haraynan istiyirem oraynan gedirem. Yolda qaydalar var, hormet olmalidi.

Bu muzakirede gorsenir ki ne qaydalari bilirsen, nedeki diger suruculere hormet edib yol verirsen.

• Yeri var! 2

Пожалуйста, войдите для комментирования

Вы сможете оставить комментарий после входа

Войти сейчас
 Поделиться

• Сейчас на странице   0 пользователей

• Нет пользователей, просматривающих эту страницу.
  • Создать...