Перейти к публикации

Lada Niva 2018

Ali442
 Поделиться

Рекомендованные сообщения

O vaxti yigilma cexler var idi ayirmag olmurdu originaldan,basmishdim mashinma soram originalni tapdim goydum.

Axşamnız xeir. Bele bir sualım var. Mende 07 nin peredoku zavoddu. Yeni pastavka qoyub qaldırmamışam. 07 nin peredokunda razvalni butulka deyilen birşey var? Varsa eger men oları deyişsem qabaq peredok azda olsa hündür olacay? Bilenler cavablandırsa sevinerem

7 минут назад, Ali442 сказал:

Axşamnız xeir. Bele bir sualım var. Mende 07 nin peredoku zavoddu. Yeni pastavka qoyub qaldırmamışam. 07 nin peredokunda razvalni butulka deyilen birşey var? Varsa eger men oları deyişsem qabaq peredok azda olsa hündür olacay? Bilenler cavablandırsa sevinerem

"Развальные втулки"

Onlari deyishsen peredok 1 barmaq qalxacaq. Bir aydan sonra yene dushecek.

• Yeri var! 1
  • Peçat! 1

1 час назад, V-zeer сказал:

"Развальные втулки"

Onlari deyishsen peredok 1 barmaq qalxacaq. Bir aydan sonra yene dushecek.

Cavaba göre çoxsağolun. Men baş açmıram adını deqiq dememişdiler mene,mende deqiq bilmirdim ne olan şeydi. Sabah gedib deyişecem. İstemrem prujinlerin altına rezin atım. Ona göre dedim başqa yolnan qalxacaqsa qaldırm. Maşın ayda ilde birdefe sürülür mene yarıyar))

7 минут назад, Ali442 сказал:

Cavaba göre çoxsağolun. Men baş açmıram adını deqiq dememişdiler mene,mende deqiq bilmirdim ne olan şeydi. Sabah gedib deyişecem. İstemrem prujinlerin altına rezin atım. Ona göre dedim başqa yolnan qalxacaqsa qaldırm. Maşın ayda ilde birdefe sürülür mene yarıyar))

Mashinivi ayda,ilde 1 defe surursense,qabagivi 12 barmag,arxa prujinlari chixart,kruq plyonka vur,cibeve de 500azn qoy-Bey kimi firlan.  Zakonni sur bu Efir mashini. Yox,bu bendlerden biri ust uste gelmirse-mashinivi ya sat,yada sakit kolgede mehelle arasi sur dayday kimi,arzularunla yasha.

• Yeri var! 1

37 минут назад, miralay сказал:

Mashinivi ayda,ilde 1 defe surursense,qabagivi 12 barmag,arxa prujinlari chixart,kruq plyonka vur,cibeve de 500azn qoy-Bey kimi firlan.  Zakonni sur bu Efir mashini. Yox,bu bendlerden biri ust uste gelmirse-mashinivi ya sat,yada sakit kolgede mehelle arasi sur dayday kimi,arzularunla yasha.

Qaqaş men senden bele bir meslehet istemedim. Maşını nece,ne veziyyetde,harada süreceyimi çox yaxşı bilirem. Çox Şükür ne edeceymi bilirem. Menim 1 maşınım yoxdu. Şükür 07 ni satmaqada ehtiyacım yoxdu. Senin dediyin şeyleri men 17-yaşda elemişem prujinsiz pnevma ile sürmüşem,maşınım içeride gedib,ama sürmüşem.İndi maraqlı gelmir mene.Beli ayda ilde birdefe sürürem çünkü onu sürmey mene lazım deyil. Bezi şeylerin zavod kimi olmasını istiyirem. Meselen 07 zavoddan gelende prujinin altında pastavka olmadan peredok 6 olursa,mende indi zavod usulla qabaqının evvelki vezyetine qayıdmasını istiyirem. Ve ele veziyetde qoruyub saxlıyıram. 

2 часа назад, Ali442 сказал:

İstemrem prujinlerin altına rezin atım. 

Problem nedir ki?

99% hami bele eleyir

1 час назад, Rennfahrer сказал:

Problem nedir ki?

99% hami bele eleyir

1 час назад, Rennfahrer сказал:

Problem nedir ki?

99% hami bele eleyir

99%in mene heçbir aidiyatı yoxdu. Heç bir Problem yoxdur. Meselen men nivanın arxa prujinlerni 3kruqdan çox kesmişdim ama qabaq prujine deymemişem. Prujinin altına kustar usulla rezin atmaqı xoşlamıram, Yeni xoşlamıram qabaqa nese elaveler ederek qaldırım peredoku. Zavodun qoyduqu üsulla isteyirem peredok ne aşağı olsun,ne yuxarı.  Normal stabil)) Mence fikrim hamıya aydın oldu

04.07.2019 в 03:14, 093 сказал:

O vaxti yigilma cexler var idi ayirmag olmurdu originaldan,basmishdim mashinma soram originalni tapdim goydum.

Çıxartdım o çexleri. Zavodun öz üstüne qoyduqu faraları qoydum. (Osvar) hemen Çexleri atmışam eve.5 ilden sora 1000manata sataram😂😂

Изменено пользователем Ali442

38 минут назад, Ali442 сказал:

99%in mene heçbir aidiyatı yoxdu. Heç bir Problem yoxdur. Meselen men nivanın arxa prujinlerni 3kruqdan çox kesmişdim ama qabaq prujine deymemişem. Prujinin altına kustar usulla rezin atmaqı xoşlamıram, Yeni xoşlamıram qabaqa nese elaveler ederek qaldırım peredoku. Zavodun qoyduqu üsulla isteyirem peredok ne aşağı olsun,ne yuxarı.  Normal stabil)) Mence fikrim hamıya aydın oldu

Men ele basha dushdum ki sen mashinin gabagin normadan artig galdirmag isteyirsen, ona gore yazdim 99% hami bele eleyir, yani gabagini galdirmag isteyirsense Amerika acmaga ehtiyyac yoxdur, rezin atmag olar.

Fikirin aydin oldu.

7 минут назад, Rennfahrer сказал:

Men ele basha dushdum ki sen mashinin gabagin normadan artig galdirmag isteyirsen, ona gore yazdim 99% hami bele eleyir, yani gabagini galdirmag isteyirsense Amerika acmaga ehtiyyac yoxdur, rezin atmag olar.

Fikirin aydin oldu.

Balaca uşağlar da bilirki,peredoku Normadan artıq qaldırmaq isteyende prujinin altına rezin atırlar. Yani onu bilmeyen adam maşın sürmesin. Burda amerika açmaq niyyetimde yoxdu. Fikrim aydın oldusa Lap Yaxşı.

1 минуту назад, Ali442 сказал:

Balaca uşağlar da bilirki,peredoku Normadan artıq qaldırmaq isteyende prujinin altına rezin atırlar. Yani onu bilmeyen adam maşın sürmesin. Burda amerika açmaq niyyetimde yoxdu. Fikrim aydın oldusa Lap Yaxşı.

Gardash, bilmirem sen niye menim yazdigimi pis formada gebul eleyirsen ele bil, belkede mene ele geldi, menim sene hechne orgedmek niyyetim yox idi, sen yazdin ki rezin atmag istemirsen, maragli oldu ki yani problem nedir ki? Hemde ozunde deirsen ki arxa prujini kesmishdim, prujin kesmekde kustar usulduda ele.

Basha dushdum seni, sen normadan artig galdirmag istemirsen gabagin, bunnan evvelde yazdim ki fikirivi anladim. 

3 минуты назад, Rennfahrer сказал:

Gardash, bilmirem sen niye menim yazdigimi pis formada gebul eleyirsen ele bil, belkede mene ele geldi, menim sene hechne orgedmek niyyetim yox idi, sen yazdin ki rezin atmag istemirsen, maragli oldu ki yani problem nedir ki? Hemde ozunde deirsen ki arxa prujini kesmishdim, prujin kesmekde kustar usulduda ele.

Basha dushdum seni, sen normadan artig galdirmag istemirsen gabagin, bunnan evvelde yazdim ki fikirivi anladim. 

Fikrivi pis başa düşmemişem. Pis birşey yazmıyıb heçkes burda. İndi baxım görüm ne ede bilirem.Sabah bezi deyişiliyler edecem ki peredok zavod duruşunu alsın+ prujinleride deyişecem.  Qalxsa sevinerem))

Niva xeyirli olsun, yaxshi sechimdir, ama bayaqdan oxuyuram, Niva qalib qiragda 07 temasi gedir. 

Danish gorek, bu mashini neye alibsan? Qarda palciqda suressen? Yoxsa arxasini salib perde plonka aparatura....?? 

Oyredmek olmasin, tema achanda mashin haqqinda idealarini, fikirlerini ve teleblerini yazmaq lazimdir ki, temada duz olsun ve kimin ne fikri mesleheti var, onlarda sene komeklik elesin ve ya senden ne ise oyrensin 😊

Изменено пользователем Tofiq

2 часа назад, Tofiq сказал:

Niva xeyirli olsun, yaxshi sechimdir, ama bayaqdan oxuyuram, Niva qalib qiragda 07 temasi gedir. 

Danish gorek, bu mashini neye alibsan? Qarda palciqda suressen? Yoxsa arxasini salib perde plonka aparatura....?? 

Oyredmek olmasin, tema achanda mashin haqqinda idealarini, fikirlerini ve teleblerini yazmaq lazimdir ki, temada duz olsun ve kimin ne fikri mesleheti var, onlarda sene komeklik elesin ve ya senden ne ise oyrensin 😊

Çoxsağol qardaş. Niva ve 07 qalıb sürmürem. Men alıram ama hemen maşını çox sürmürem. Yeni arada bir sürürem i fso. Mene esas olan öz işimdi. Maşına olan heves mende 1-2ay olur. 1-2ay keçennen sora bezirem atıram qaraja)) niva üçün bmv m oturacaqlar zakaz elemişem. Bele başqa ne lazımdırsa elemişem ama burda vaxtım olmur qeyd etmeye. 

• 1 месяц спустя...

Salam forum ehli. Bir sualım var. Men hal hazırda ölkeden kanardayam. Öz Adıma olan maşını,başqasının sürmeyi üçün hemen şexse burdan nece etibarname vere bilerem? Sürücülüy vesiqem ve maşnın texpasportunu özümle götürmemişem. Bele veziyetde etibarname vermek Mümkündür?

2 часа назад, Ali442 сказал:

Salam forum ehli. Bir sualım var. Men hal hazırda ölkeden kanardayam. Öz Adıma olan maşını,başqasının sürmeyi üçün hemen şexse burdan nece etibarname vere bilerem? Sürücülüy vesiqem ve maşnın texpasportunu özümle götürmemişem. Bele veziyetde etibarname vermek Mümkündür?

Men bilen, mumkun deyil.

Tanishda bele veziyyet olmushdur, mecbur olub qayitmishdi olkeye, avtomobili bashqa adamin adina kechirtmey uchun

• Yeri var! 1

49 минут назад, Farid сказал:

Men bilen, mumkun deyil.

Tanishda bele veziyyet olmushdur, mecbur olub qayitmishdi olkeye, avtomobili bashqa adamin adina kechirtmey uchun

Mende ele düşünürem. Men ölkeden çıxmışam. Qardaşım öz maşınını satdı. Menim maşınımı sürmey istiyir, ama maşının ona heçbir aidiyatı yoxdu. Mennen etibarnama istedi,dedim öyrenim baxım mümkündü ya yox? Görürem ki mümkün deyil🙁🙁

Содержимое этого сообщения скрыто.
Чтобы увидеть его, вам следует войти на форум, или пройти регистрацию, если её у вас нет.

• Yeri var! 1

20 часов назад, Ali442 сказал:

Содержимое этого сообщения скрыто.
Чтобы увидеть его, вам следует войти на форум, или пройти регистрацию, если её у вас нет.

Yarawib ela, xeirli olsun.

3 часа назад, Rustamoglu сказал:

Yarawib ela, xeirli olsun.

Çoxsağol🙂

Гость
Эта тема закрыта для дальнейших сообщений.
 Поделиться

• Сейчас на странице   0 пользователей

• Нет пользователей, просматривающих эту страницу.
  • Создать...