Перейти к публикации

Автозаметки в Азербайджане

Uzi
 Поделиться

Рекомендованные сообщения

He sesi ele chixir.

Blow-off

Содержимое этого сообщения скрыто.
Чтобы увидеть его, вам следует войти на форум, или пройти регистрацию, если её у вас нет.

В смысле во время одумался? Блин не понимаю я такие вещи! Ну и что номерок государственный, и кто бы там не был, честно мне плевать просто!

Еду как положено, сильно торопиться пусть обгоняет.

Чтобы увидеть его, вам следует войти на форум, или пройти регистрацию, если её у вас нет.

• Yeri var! 4

!
Внимание!

Мустик, ответ со смайлом на форуме запрещен

• Yeri var! 1

В смысле во время одумался? Блин не понимаю я такие вещи! Ну и что номерок государственный, и кто бы там не был, честно мне плевать просто!

Еду как положено, сильно торопиться пусть обгоняет.

Dogurdanda gardash, ele danishirsan bele chox gulmeli ©

sen olsaydun yol vermazdun?)))

Predstav ele ki. yol vermesen, sene naxodu babat zaderjanie, mashinivi yalvar yaxirnan belke 1 hefteye chixardajagdin. Ozdeki onlar sene sebeb deyan deyillar. Prosto deyajaylar ki zaderjanie veribler.. Get kime istiyirsen shikayet ele. Lazimdi?

• Yeri var! 7

Predstav ele ki. yol vermesen, sene naxodu babat zaderjanie, mashinivi yalvar yaxirnan belke 1 hefteye chixardajagdin. Ozdeki onlar sene sebeb deyan deyillar. Prosto deyajaylar ki zaderjanie veribler.. Get kime istiyirsen shikayet ele. Lazimdi?

mene lezzet elemir senin surmeyin, mawinin hec demez, deyer prost san mana lazzat elemirsen bu besdi)))

• Yeri var! 3

Deyirəmdə, siz hələ məni yaxşı tanımırsız. Başıma gələn bir iki situasiyanı desəm, deyəcəksiz qaqaş yağmasada gurulduyur zad)) Ok! Siz deyən olsun.

Amma mən bilirəm nəyə qadirəm.

• Yeri var! 1

na deyiram, halaldi sene! Arxanca gujduuuu bir nazir gelse mence bele danishmiyacagsan.

• Yeri var! 5

Sorry for offtop, amma nazir ya AA ya ne bilim başqa "hörmətli" seriyalı maşınlar gəlirsə, sürücü özünü təhlükəyə atmalıdı?) qorxub dərhal bir yer tapıb sağa çəkməlidi?)

• Yeri var! 2

na deyiram, halaldi sene! Arxanca gujduuuu bir nazir gelse mence bele danishmiyacagsan.

Yenədə deyirəm, yolda nazir, müdir, lotu-potu hərrəmirəm mən! Lotuluq dövrü getdi e, uzaq 90 cı illərdə qaldı. Olub yol verməmişəm, düz Azneftin kruqunda. Gəlib dirənib sağımnan keçmək istiyirdi, məndə qəsdən sıxdım! Neynədi mənə? Siqnalladı keçdi. Tipa qorxutduda)

Sorry for offtop, amma nazir ya AA ya ne bilim başqa "hörmətli" seriyalı maşınlar gəlirsə, sürücü özünü təhlükəyə atmalıdı?) qorxub dərhal bir yer tapıb sağa çəkməlidi?)

Ay sağol! Dedabəə bunu)

Youtube-da baxında, o boyda Rusiyanın prezidenti heç kimi narahat eləmədən 3 maşınnan gəlib yolun qırağında parkovka eliyib çıxırlar maşınnan. Bizimkilərin bir balaca pulu olan kimi fikirləşir ala vsyo e Bakı mənlikdi! Qara millətdə canının qorxusunnan yola ver prinsipi ilə yaşıyır.

Biz necə onlarda elə. Vsyo!

Təbii ki, hörmətli başçımız İlham Əliyevi çıxmaq şərti ilə. Ona böyük hörmətim var.

• Yeri var! 1

Mənə şəxsən fərqi yoxdur. AAdı, ya nə.. Hamı eynidir yolda mənim üçün. Kimsə ötmək istəyəndə, və şərait buna imkan verəndə həmişə yol verirəm (belə də olmalıdır) və mənə fərqi yoxdur istər vaz 2107 olsun, istər bentley, istər AA.., imkan yoxdursa, özümü kiməsə görə təhlükəyə atmalıyam?! Maksimum, lap trotuara belə çıxacağım bir hal ola bilər! O da Ambulance.. Ona görə hazıram lap tıxacda maşını qıraq-bucağa salımki yol verə bilim (hətta bucür addımı da atdığım vaxtlarda olur). Yoxsa dəfələrlə olubki sağımdakı cərgəni ötdüyüm vaxt arxada miqalkalı jeepin dirənməyi. Heç bir önəm verməmişəm miqalkasına.

1. Yol hərəkəti qaydalarında AA seriyasına aid maddə yoxdur.

2. Xüsusi səs, qırmızı və ya göy sayrışan işıq siqnalı verən, keçid üstünlüyü hüququna malik olan nəqliyyat vasitələrə yol verilməlidir. Amma sağımda maşın olan vaxtı, tıxac vaxtı necə olur-olsun yoldan çəkil - yazılmayıb.

Təbii ki, hörmətli başçımız İlham Əliyevi çıxmaq şərti ilə. Ona böyük hörmətim var.

Dövlət başçısı keçərkən onsuz da yollar bağlı olur.

• Yeri var! 2

Yenədə deyirəm, yolda nazir, müdir, lotu-potu hərrəmirəm mən! Lotuluq dövrü getdi e, uzaq 90 cı illərdə qaldı. Olub yol verməmişəm, düz Azneftin kruqunda. Gəlib dirənib sağımnan keçmək istiyirdi, məndə qəsdən sıxdım! Neynədi mənə? Siqnalladı keçdi. Tipa qorxutduda)

Men hela bilirdim ki sen ozun de hela kriminalniy mirdensen.

Yemak bishiren kishilere de pis baxirsan.

Amma, sen indi hela danishirsan, sozuvun dalinda dura bilmayajaksan!

Nainki nazir, senin hech Nushirevana da soz deya bilmersen. O ki qalsin nazire.

Shexsen men de Artur Rasizadeye naqlo yol vermamisham. Amma bilinirdi ki telesirdi.

Sifat eliyib kechdiler. Hechkim mene hechna elamadi.

Amma istasaydilar, chox shey eliya bilardilar.

Ya gerek Akif kimi guclu daydayin olsun, ya da gerek nazir mashinlarina yol verasan

Изменено пользователем Javid
  • Yeri var! 7

Pri chem tut tehluke? Arxanizcha polis ve ya skoru pomosh mashini (migalkaynan) gelende ozuvuzu tehlukeye atirsiz? sadece chekirsiz saga

Dalunca cenab Heydarov arxanca gelse saga chekmersiz? Ordan uje pulnan da chixa bilmersuz. chekmesiniz bilirsiz de ne olur? o ki yanlarinda oxran gedir a.

Inanun ki, sonram chooox peshmanchilig olacag. Neye lazimdi ki? Danishmag asantdi. Adamin bashina gelende ise, aglar gune goyular.

Men hela bilirdim ki sen ozun de hela kriminalniy mirdensen.

Yemak bishiren kishilere de pis baxirsan.

Shexsen men de Artur Rasizadeye naqlo yol vermamisham. Amma bilinir di ki telesir.

Sifat eliyib kechdiler. Hechkim mene hechna elamadi.

Amma istasaydilar, chox shey eliya bilardilar.

Ya gerek Akif kimi guclu daydayin olsun, ya da gerek nazir mashinlarina yol verasan

denende bunu.

a za Akifa looooooooooooollllll)))))))))))

• Yeri var! 3

Ребята, времена меняются

Лет через 5-10, когда каждый первый станет блоггером-журналистом, ёзбашыналыгов станет куда меньше, процесс уже запущен, и он необратим, кто бы что бы не говорил, и не сопротивлялся этому привычному образу жизни

• Yeri var! 2

Pri chem tut tehluke? Arxanizcha polis ve ya skoru pomosh mashini (migalkaynan) gelende ozuvuzu tehlukeye atirsiz? sadece chekirsiz saga

Dalunca cenab Heydarov arxanca gelse saga chekmersiz? Ordan uje pulnan da chixa bilmersuz. chekmesiniz bilirsiz de ne olur? o ki yanlarinda oxran gedir a.

Inanun ki, sonram chooox peshmanchilig olacag. Neye lazimdi ki? Danishmag asantdi. Adamin bashina gelende ise, aglar gune goyular.

Pri tom chto qorxdum yol verdim - kimi ifadəni anlamıram mən. Mən də sürücüyəm, mən də bir yerdən başqa bir yerə gedirəm, mən də tələsirəm.O nəyi ilə artıqdır məndən yolda?!

Ancaq maşının brandi ilə. Mən də belə şeylərə önəm vermirəm. Məni saxladacaq? Nə edəcək mənə? Mənim ən acığıma gələn şeylərdir bunlar. Qəbul etməmişəm indiyəcən, etməyəcəm də. Yol verirəm hamıya, cinsindən, irqindən, dinindən, milliyyətindən. vəzifəsindən, nömrəsindən, maşınının brandindən asılı olmayaraq - imkan daxilində! Başqa heçvaxt.

Niyə belə qorxu ilə yaşamalıdırki bizim sürücülər?!

P.S: Ambulance barədə aydın yazdım məncə. Yolda hamıdan üstün olan mənim üçün odur. Və həmişə hazıramki gecikim, lap cərimələnim, amma onun içində can verən kimsə xəstəxanaya gecikdirilməsin.

Изменено пользователем Leylah
  • Yeri var! 2

Niyə diyana bilmiyim? Mən kimisə təhqir eləmirəm, söz atmıram, sadəcə bir vətəndaş kimi öz hüquqlarımı bilirəm və qoruyuram!

Mənim sözüm heç kimə uıltimatum kimi gəlməsin, və təxribat xarakterli də sayıla bilməz. Çünki mənim anlayışımda hamı qanun qarşısında eynidi.

Zor söhbətdie, cənab nazir tələsir ona yol verin! Mən tipa tələsmirəm, məndə bu dövlət üçün çalışıramda, kim nə bilir mənim görəcəyim işin təsir qüvvəsi Azərbaycana nə qədərdi? V prinçipe heç iş olmasın. Elə təsəvvür eliyək evdə qazı yanlı qoyub çıxmışam, i yolda yadıma düşüb tez evə qayıdıram. Koroçe, nazirə yol verdim, ona bunu yol averdim i həmin vaxt evim partladı və nə qədər insan zərər çəkdi.

Fərqi nədi, həmin bu məsələyə görə də, həmin nazır bir saatdan sonra mənim hadisəmə tələsəcək. Görəsən kim ölüb kim qalıb.

Sözümün canı odur ki, yolda heç kim karusel sürməyə çıxmır, hamının vacib işi var.

Pri tom chto qorxdum yol verdim - kimi ifadəni anlamıram mən. Mən də sürücüyəm, mən də bir yerdən başqa bir yerə gedirəm, mən də tələsirəm.O nəyi ilə artıqdır məndən yolda?!

Ancaq maşının brandi ilə. Mən də belə şeylərə önəm vermirəm. Məni saxladacaq? Nə edəcək mənə? Mənim ən acığıma gələn şeylərdir bunlar. Qəbul etməmişəm indiyəcən, etməyəcəm də. Yol verirəm hamıya, cinsindən, irqindən, dinindən, milliyyətindən. vəzifəsindən, nömrəsindən, maşınının brandindən asılı olmayaraq - imkan daxilində! Başqa heçvaxt.

Chox yox.

5ce defe shtrafnoya dushsaniz, onun eziyyetini gorseniz, ora hechnadan dushmamaya gore, nazirin moyshikine de yol verarsiz

Niyə diyana bilmiyim? Mən kimisə təhqir eləmirəm, söz atmıram, sadəcə bir vətəndaş kimi öz hüquqlarımı bilirəm və qoruyuram!

Mənim sözüm heç kimə uıltimatum kimi gəlməsin, və təxribat xarakterli də sayıla bilməz. Çünki mənim anlayışımda hamı qanun qarşısında eynidi.

Zor söhbətdie, cənab nazir tələsir ona yol verin! Mən tipa tələsmirəm, məndə bu dövlət üçün çalışıramda, kim nə bilir mənim görəcəyim işin təsir qüvvəsi Azərbaycana nə qədərdi? V prinçipe heç iş olmasın. Elə təsəvvür eliyək evdə qazı yanlı qoyub çıxmışam, i yolda yadıma düşüb tez evə qayıdıram. Koroçe, nazirə yol verdim, ona bunu yol averdim i həmin vaxt evim partladı və nə qədər insan zərər çəkdi.

Fərqi nədi, həmin bu məsələyə görə də, həmin nazır bir saatdan sonra mənim hadisəmə tələsəcək. Görəsən kim ölüb kim qalıb.

Sözümün canı odur ki, yolda heç kim karusel sürməyə çıxmır, hamının vacib işi var.

Yolda karusel surenler choxdur.

1 suala cavab ver.

Sen nazir ve ya prokuror qebulunda olmusan?

• Yeri var! 6

Chox yox.

5ce defe shtrafnoya dushsaniz, onun eziyyetini gorseniz, ora hechnadan dushmamaya gore, nazirin moyshikine de yol verarsiz

İndiyəcən ocür sürürəm, heç vaxt da düşməmişəm. Mən də kişi qızıyam. Mənim arxamda miqalkayla, AAyla duran mənim atamdan artıq deyil. Kişi deyib sənin təhlükəsizliyindi əsas, vəssalam. Mən bucür sürürəm.

Изменено пользователем Leylah
  • Yeri var! 1

Это не страх, это советское воспитание, советская психология, изменить которую будучи взрослым очень сложно, как и оспаривать её.

• Yeri var! 1

Ay Leyla xanim.

size bu cur basha salim..

Memedin ailesi ushagi var.

Ishden gayidanda trassda solnan 80-100nen gedir evine, ailesine chorak aparir. Birde arxasinca mashinlar hammisi saga chekir, chunki arxasiyca nazirin biri gelir, gabaginda arxasindada 2-3 dene boyuk jeep ler.

Mamedde deyirki, nazirin mennen neyi eskiydiki? Man yol vermiram!

Hemen gunude, onun mashinini basillar shtrafnoya, 3 il ishdediyi maashini elinnen alillar, ailesine apardigi choreyide elinnen alirlar. Hele bir mashininida fig ego znaet ne vaxt gaytarillar.

Vivod: onun "man bombayam, yol vermirem" hereketi onunchun axirda pis gurtaracag. Ailesi de choreksiz galdi, ozuda mashinsiz galdi, belkede ishsiz galacag. Hele bir Tempoflash kimi gardash mashinnan chixib deseki: ecceb elyiram, san kimsan, men bele sururem, onda belke laap pis olajag axiri.

Amma Mamed saga verib yol verseydi, butun bunlar olmiyacagdi.

• Yeri var! 6

Это не страх, это советское воспитание, советская психология, изменить которую будучи взрослым очень сложно, как и оспаривать её.

Niyə sovetdəki əxlaq, abır-həya, böyüklərə hörmət, və s. kimi müsbət şeylər qalmayıb, amma məhz yersiz qorxu qalıb?!(

Пожалуйста, войдите для комментирования

Вы сможете оставить комментарий после входа

Войти сейчас
 Поделиться

• Сейчас на странице   0 пользователей

• Нет пользователей, просматривающих эту страницу.
  • Создать...