Перейти к публикации

Avtomobili addan ada keçirtmək proseduru.

Фарид923
 Поделиться

Рекомендованные сообщения

1 час назад, Фарид923 сказал:

büten prosedurlar elədi. amma nömrəni bron etmək məncə qanunda yoxdur. 

Aydindir. Cox saq ol 

Kim bilir etibarnamenin vaxti bitibse avtomobili basqasinin adina kechirtmeyin yolu var?

Только что, AVTOMANYAK сказал:

Kim bilir etibarnamenin vaxti bitibse avtomobili basqasinin adina kechirtmeyin yolu var?

yolu var, amma o yollari burda axtarmırlar. Dediyin qeyri qanuni yollardır))

• Yeri var! 2

32 минуты назад, AVTOMANYAK сказал:

350 manat.yiyesini tapmaq cetindi?

dua edin krediti ve yaxud heyat yoldashindan ayrilmayib. hebs qoyulbuyub satisha. 

Пару дней назад сделал новый техосмотр 2018. Сегодня переоформил машину. 27 азн, аптечки и огнетушителя не было. 

• Yeri var! 5

• 1 месяц спустя...

Mashin kimin adinadirsa rehmete gedib.onu nece kecirtmey olar bashqa adamin adina?Xirdalanda deyibler 6aydan sora.

2 минуты назад, orxan116 сказал:

Mashin kimin adinadirsa rehmete gedib.onu nece kecirtmey olar bashqa adamin adina?Xirdalanda deyibler 6aydan sora.

düz deyirlər. Vərəsəliq işi başlanmalıdı notariusda. Vərəsəlik kağızı verilənnən sonra keçirtmək olar. 

В 6/21/2017 в 10:39, 131 сказал:

düz deyirlər. Vərəsəliq işi başlanmalıdı notariusda. Vərəsəlik kağızı verilənnən sonra keçirtmək olar. 

Vereselik kagizi 6aydan sonra verilir?

• 1 месяц спустя...

Dünen getmishdim Avtomobili girovdan cixartmaga. (2011 cilde kreditle almishdiq, 2013de kredit qurtarsada texpasport deishilmemishdi bu gune qeder) 

Her  shey gozlediyimden rahat bash tutdu. 

Getmemish bu movzunu oxusamda bele isteyirdim her sheyin canli shahidi olum. Yaxinlashdim poliseki: Avtomobili girovdan cixartmaq isteyirem 

- Bank mektub yollayib?

+ Beli, coxdan.

- Onda birinci girin ortadaki boksa avtomobilinizin ban nomresini yoxlasinlar, sonra 3 cu otaq ve 5 ci otaga yaxinlashin.

+ Oldu teshekkurler.  

Girdim ortadaki boksa ban kodun yoxladi, motoruda. Sora aptecka, ognetushitel sorushanda dedim yoxdu, dedi eybi yoxdu kagiza nese qaraladi verdi. Yaxinlashdim 3 cu otaga dedim avtomobil bankda olub, odeyib qurtarmishiq indi girovdan cixartmaq isteyirik. Neyse texpasport, avtomobil sahibinin shexsiyyetini tegdim eledik qapidan giren kimi ikinci oturana. Komputerde nese anket doldurdu verdi bize ki 

+ 10 manat

- Niye

+ Anketi doldurmaq ucun, sizin evezinize doldurdumki vaxtiviz getmesin

- Rusumu nedise odeyerem banka deyende   (mashin evdekilerin adinadi) dai dedilerki ver vaxtimiz getmesin. Odemeni eledim neyse yaxinlashdim xanima (Axirdan ikinci xanim) Yoxladi anketi sonra kompda vurdu nomreni ve 

+ sizde cerime var iki dene, yaxinlashin 403 cu otaga. 

Odemeye mecbur deilem, dovlet mene 2 Ay mohlet verib odemeye deyennen sonra uje gordum basha dushmek istemirler dushdum 403 e. Girdim veziyyeti basha saldim ordanda dedilerki bular bilmirler ne danishirlar, cerime bankdadi, odeyersiz 2 ay erzinde tezeden qalxdim 3 cu otaga dedim bele bele. Xanim yene imzalamaq istemirki

+bunun mehsulliyeti mendedi, sabah menim bashim agriyacaq ki, niye imzaladin filan besmekan

- Mene dovlet mohlet veribse sizin niye bashiviz agrimalidi? Men odemesem menim mashinima arest, pravama

lishenya gelecek size ne?!

+ Yaxshi verirem reise ozu baxsin, reis adamdi istese imzalayar istese imzalamaz

- Gulurem 

Reis goturdu imzaladi, hecne demedi , pecat vurdu, kecdik 5 ci otaga.

Yanimdaki xanimdan 60 manat aldilar (girovdan cixarirdi oda)  cixdi,

indi menede deyirler.

+ 60 manat. 

- Niye?

+ Rusumshxjasudlaufwkrua

- dovlet rusumu 28 manatdir, gedib onuda odeyecem

+ yaxshi 40, avtomobilinizde duman ishiqlari guclendirilib (iceri girende. sondurmemishdim, mendede leddi) aptecka ognetushitel yoxdu.

- Men evden cixanda ancaq rusumun pulunu internetden oxuyub goturub cixmisham

+ yaxshi ver.  

Verdim, 15 degigeden sonra teze texpasportla cixdim 

Umumi vaxt 50 degige, mebleg 40 manat

30 manatada, lap 28 de hell etmek olar. Yeni eger telesmirsizse anketi ozunuz doldurun 10 manatda vermeyin.

Insanlarin melumatlandirilmasi gorunen oz behresini verib, chox shishirdmirler giymetleri:)) 

Movzu ucun teshekkurler

• Yeri var! 2

• 3 недели спустя...
В 19.08.2017 в 15:11, Newpecial сказал:

30 manatada, lap 28 de hell etmek olar. Yeni eger telesmirsizse anketi ozunuz doldurun 10 manatda vermeyin.

O anketi goturub, ichinde anekdot yazardin. Hech baxib elemeyib qoyacaq giraga, ve tezden ozu pulsuz dolduracaq kompyuterda. 

Говорят, вроде указ вышел летом, что проходить техосмотр в гаи - теперь обязательно нужно, по закону, это так? 

Изменено пользователем Lowenhart

4 часа назад, Lowenhart сказал:

Говорят, вроде указ вышел летом, что проходить техосмотр в гаи - теперь обязательно нужно, по закону, это так? 

Да, при оформлении, 1 июня или июля, вроде как, писали на форуме об этом

• Yeri var! 1

• 1 месяц спустя...

Фарид923,Fərid bəy öncə salam çox gözəl mövzuya toxunmusunuz.Demək mən maşını generalni dovernusnan sürürəm müddətinin bitməyinə az qalıb özüm rayon qeydiyyatındayam nömrə üstündə saxlamaqla bu proseduru edə bilərəm ya mütləqdir ki rayona gedim,və yaxud şəhər qeydiyyatlı bir adamın adına keçirə bilərəm?

В 26.01.2016 в 19:56, Фарид923 сказал:

Güman edirəm hamıya lazım olacaq.

avtomobili addan ada keçirtmək deyəndə əksər insanların ağlına ilk gələn 250-300 azn olur. 

Demək səhər getdik ora, orda bizə təklif gəldiki bəs kömək edirəm filan filan qiymətə,dedim ehtiyac yoxdu çox sağol. girdik orta arkaya hansıki yazılıb qeydiyatdan çıxma, bizə yaxınlaşdı ypx əməkdaşı dediki -

"addan ada keçirdirsənsə keç 1ci arkaya yoxluyaq avtomobilin buraxdığı qazları,əyləc sistemini və s,

dedimki mənim texniki baxışım var avgustun axırına kimi. çöndü getdi :) , yaxınlaşdı bir işçi mator xana açmağımı xaiş etdi,açdım, ban nömrə yoxladığdan sora xnenon olub olmamığını yoxladı və bir kaqız verdi bununla baxış bitdi, avtomobili mümkün olan yerdə park edib yaxınlaşdım 1ci otağa hardakı alqi satqı edirlər,sənədləri təqdim etdim, alqı satqı müqaviləsini verdikdən sora yanındakı ypx əməkdaşına yaxınlaşmaqımı istədi, yaxınlaşdım mmx filan yoxladılar və 5azn ona verdim,sora getdik kapital banka rüsumları ödəməyə, 28 azn ödəniş etdim, 20 azn texniki baxış üçün istədi,dedim varımdı eləmirəm, " ordakıların hamsının istəyi avtombilin dalına aparatı salıb qazları yoxlamaqdi" :)

qəbzləri götürdükdən sonra yaxınlaşdıq rayon üzrə olan otağa, hansıkı əsas məsələ o istəyir)) qəbzləri gördükdən sonra udquna udquna olsada belə qol çəkib 15dəqiqə gözləmə zalında gözləmək lazım olduğunu dedi,getdik gözlədik, 10 dəqiqə sonra adımızı çəkdilər texpasportu verdilər, və beləliklə bütün prosedur bitdi. 48 AZN və 45 dəqiqə(halbuki məndən əvvəl gələnlər və 2016 texniki baxışı olanlar hələdə texniki baxışda növbədə idilər)bütün prosedur bu gədər.

Əsas bilmək lazım olan nüans- Texniki baxışınız varsa avtomili bir daha texniki baxışdan keçirtməyə heçkim sizi məcbur edə bilməz. 

kiminsə sualı olsa cavab verməkdə məmnun olaram.

Farid bes masini atamin adina kecirde bilerem?Gen daverenost varimdi tex pasport basqa adamin adinadi.Atamin ise suruculuk vesiqesi yoxdu.istiyirem masni onun adina kecirdim ki rahat olum)))

В 18.10.2017 в 22:43, Red_Devil сказал:

Farid bes masini atamin adina kecirde bilerem?Gen daverenost varimdi tex pasport basqa adamin adinadi.Atamin ise suruculuk vesiqesi yoxdu.istiyirem masni onun adina kecirdim ki rahat olum)))

beli kecirde  bilersen. ancaq syre bilmez o,adina kecirdikden sora sene doverennosr vermelidi, natariusar doqum haqqinda sheadetnamenida ( metirka) apar, 50% endirim olacaq

Salam Fərid bəy, sürücülük üçün etibarnaməm var, avtomobilin sahibiylə getsəm adıma keçirə bilərəmmi? Bir də Avtomobil 2017-ci ildə texniki baxışdan keçib. 2019-cu ilədək müddəti var. Bu yazdığınız prosedurla addan ada keçirə bilərəmmi?

16 часов назад, kananikus сказал:

Salam Fərid bəy, sürücülük üçün etibarnaməm var, avtomobilin sahibiylə getsəm adıma keçirə bilərəmmi? Bir də Avtomobil 2017-ci ildə texniki baxışdan keçib. 2019-cu ilədək müddəti var. Bu yazdığınız prosedurla addan ada keçirə bilərəmmi?

Salam,Bəli avtomobilin sahibi sizinlə getsə keçirdə bilərsiniz

• 3 недели спустя...

Forum ishtirakcilarina Salamlar.

Ferid bey.Men de surduyum masini oz adima kecirmek isteyirem.Meni maraqlandiran suallar bunlardir.

1. Masinin tekce kapotunda bezi yerlerinde karskasi tokulub(reng qara boz metalik).Altdaki basqa rengdi(tund goy).tokulen hisselerinde altdaki rengi gorunur.Demek olar ki 40 %  hissesi tokulub.Buna ilishmezler ki?

2.Demeli mashin sahibi qardashima mulki etibarname verib,qardasim da mene surme etibarnamesi verib. indi men oz adima ve ya qardasimin adina kecirmek istiyirem.Bunun ucun hansi prosudurlerden kecmeliyem?Kimlerin istiraki lazimdi?Hansi senedler lazimdi?

3.Hansi gunler de ve saatlarda getsem daha munasib olar?

4.Tibbi canta,od sonduren yoxdur.

Onceden tesekkur edirem.

tibbi canta od sonduren olsa yaxshi olar, avtomobil uzerinde olab huquqlar kimdedise onunlar gedin. sizde generalni etibarnamedise qardashini adina kecirde bilersiz. eyer surmek ucunduse, qardashiniz sizin adiniza kecirde biler mulki etibarname ile, rengin addan ada kecirtmekde hecbir ehemiyyeti yoxdu. 6 ci gun 5 kimi ishleyirlerc amma 3 kimi senedleri gebul edirler, bazar gunu geyri ish gunudur. meslehet gorulen gun 2,3,4 cu gunlerdi,novbe az olur. 

lazim olan senedler, her iki terefin shexsiyet vesigesi,avtomobilin senedi, etibarname

• Yeri var! 1

Пожалуйста, войдите для комментирования

Вы сможете оставить комментарий после входа

Войти сейчас
 Поделиться

• Сейчас на странице   0 пользователей

• Нет пользователей, просматривающих эту страницу.
  • Создать...