Перейти к публикации

Cayenne yoxsa Range Rover: seçimdə kömək edin

FamiL_1033
 Поделиться

Рекомендованные сообщения

Hormetli Auto.az istifadecileri,

Men 2009-ilinden bu saytda qeydiyyatdayam.

Moy avtomobil sehifesinde bildirdiyim kimi 2004-un Amerikanka Bmw X5 4.8is sururdum.

Tezelikce o avtomobil cox problem cixardir deye satdim.

Turkiyenin Istanbul seherinde universitet oxuyur ve burda yasayiram.

Hal hazirda avtomobil almaqi fikirlesirem.

Iki avtomobil arasinda qalmisam qerar vere bilmirem, bu sehifeni acmagimin sebebide hele odur.

Eger mumkundurse qerar vermeyimde eziz Auto.az istifadecileri veya Cayenne GTS & Range Rover Sport Supercharged surmus insanlar varsa mene komek etsin qerar vermeyimde.

Indiden size tesekkurlerimi bildirirem.

1- Porsche Cayenne GTS Vin kodu - WP1AD29P78LA74108 / Gedis - 29,997 mil / Rengi - Qara / Ili - 2008 / Qiymeti - 56.000$

2- Range Rover Sport Supercharged Vin kodu - SALSH2E46AA228257 / Gedis - 15,756 mil / Rengi - Qara / Ili - 2010 / Qiymeti - 67.000$

Avtomobillerin ikiside Amerikadan goturulecek. Qiymetler oranin qiymetidir. Burdada xarici vetendas oldugum ucun vergi vermeyeceyem, yeni oz qiymetine mene basa gelecek.

Range Rover ve Cayenne in gedisleri.

!
Внимание!

2009-cu ildən saytda istifadəçisiniz, amma təəssüf ki, qaydalara hələ təzə qeydiyyatdan keçmiş kimi riayət edirsiniz, yaxud etmirsiniz. Mövzu yanlış bölümdə açılıb, adı informativ deyil. Diqqətli olun.

post-9547-0-02532700-1307312166_thumb.jp

post-9547-0-50136000-1307312172_thumb.jp

post-9547-0-13081700-1307312179_thumb.jp

post-9547-0-46747400-1307312184_thumb.jp

post-9547-0-94698400-1307312193_thumb.jp

post-9547-0-19803900-1307312202_thumb.jp

post-9547-0-87050800-1307312210_thumb.jp

post-9547-0-82392700-1307312219_thumb.jp

post-9547-0-05925200-1307312434_thumb.jp

post-9547-0-35636800-1307312441_thumb.jp

Изменено пользователем ELF
  • Yeri var! 1

Tezelikce o avtomobil cox problem cixardir deye satdim.

Turkiyenin Istanbul seherinde universitet oxuyur ve burda yasayiram.

Hal hazirda avtomobil almaqi fikirlesirem.

Eger mumkundurse qerar vermeyimde eziz Auto.az istifadecileri veya Cayenne GTS & Range Rover Sport Supercharged surmus insanlar varsa mene komek etsin qerar vermeyimde.

Indiden size tesekkurlerimi bildirirem.

İlk əvvəl onu deyim ki, Javidin maşınından gözəl Range Rover Sport ensiklopediyası olmaz.

Məni bir məsələ maraqlandırır. Sən X5-in üçün Türkiyədə mövcud lüks vergisi verirdin? Maraqlıdır nə qədər? Başqa sual: malların şəxsi istifadəsi üçün ölkəyə rüsumsuz idxalı diplomatik statusu olan və ya ölkədə qeyri-müəyyən müddətə əmək fəaliyyəti ilə məşğul olan əcnəbilərə şamil olunur. Əcnəbi ölkəni tərk etdikdə rüsumsuz idxal etdiyi maşının gömrük rüsumunu ödəyib satır, ya da ölkədən çıxarır. Türkiyədə tələbələrə də tətbiq olunur bu imtiyaz?

Aralarinda 11000$ ferg var, o da ki az deyil.

Cayenne daha deyishdi, teze modeli chixdi. Bu modela o geder pul vermek mence menasizdi.

Teze RR chox gesheng mashindi, getmeyi chox berkdi.

Mence her shey senin surmeyinnen aslidi.

Men RR goturerdim

• Yeri var! 1

Cayenne daha deyishdi, teze modeli chixdi. Bu modela o geder pul vermek mence menasizdi.

Men RR goturerdim

Mən Range Roverlə o qədər də tanış deyiləm, amma danışılanlardan nazlı maşın olduğunu başa düşürəm. Cavid özü az qala hər gün servisdə deyildi?

Mən Range Roverlə o qədər də tanış deyiləm, amma danışılanlardan nazlı maşın olduğunu başa düşürəm. Cavid özü az qala hər gün servisdə deyildi?

Новые не такие Сабир, они крепче.

Друг уже год ездить, без единой проблемы.

Кайен машина для сюрмяя, на ней испытываешь больше драйва, чем на РР, это полюбому.

РР солидный, тянет невероятно, но на нем не погоняешь, кренится. В принципе так и должно быть, его по другому и не позиционировали.

• Yeri var! 1

Voopshe duzgun muqayise deil... 2010 Range Roverle, sen 2010 Cayenne-i muqayise ele.. Onda po4ti eyni qiymete olajaq...

Ikincisi, eger turkiyada benzin yaxshidisa, her iki model Cayenne ve Rover yaxshi mashindi... He4 haarasida dagilmiyajaq....

En boyuk problemleri bu iki mashinin injektornan olur, o da bizim benzinin pis olmasindan bash tutur... Umumiyyatla, ikiside

gozel mashinlardi.

• Yeri var! 1

İlk əvvəl onu deyim ki, Javidin maşınından gözəl Range Rover Sport ensiklopediyası olmaz.

Məni bir məsələ maraqlandırır. Sən X5-in üçün Türkiyədə mövcud lüks vergisi verirdin? Maraqlıdır nə qədər? Başqa sual: malların şəxsi istifadəsi üçün ölkəyə rüsumsuz idxalı diplomatik statusu olan və ya ölkədə qeyri-müəyyən müddətə əmək fəaliyyəti ilə məşğul olan əcnəbilərə şamil olunur. Əcnəbi ölkəni tərk etdikdə rüsumsuz idxal etdiyi maşının gömrük rüsumunu ödəyib satır, ya da ölkədən çıxarır. Türkiyədə tələbələrə də tətbiq olunur bu imtiyaz?

Men qardas vergi vermeyeceyem.

Azerbaycan nomresi ile sureceyem qonaq kimi sayilir onda amma bir sey var 6-aydan bir olkeden cixmaliyam

Men RR goturerdim

Cox sag ol qardash fikrine gore.

Mende RR fikirlesirem.

Azerbaycan nomresi ile surursense, onda sen onu Bakida geydiyete salmalisan? Yox beyem?

Onu da elesen, rastamojka olunmalidi.

Bir az sistemi basha dushmedim Famil, basha sala bilersen?

Azerbaycan nomresi ile surursense, onda sen onu Bakida geydiyete salmalisan? Yox beyem?

Onu da elesen, rastamojka olunmalidi.

Bir az sistemi basha dushmedim Famil, basha sala bilersen?

Qardash demeli bele avtomobili Bakida qeydiyyata salacagam beli orasi duzdur.

Rastamojka da olunacaq amma onun rasxodu menlik deyil kisi sag olsun))

Ona gorede avtomobilin qiymeti nedirse onu verib getireceyem ondan sonra burda hec bir vergi zad odemirem.

Xarici vetendas kimi 6-ayda bir giris-cixis elemelisen oda cox asantdir gece saat 12-de Bulgaristan sinirina gedib kecirsen o terefe 3-4 saat sonra tezeden kecirsen bu terefe Istanbula.

Burda coxdur ele eden Azerbaycan nomreleri.

Men qardas vergi vermeyeceyem.

Azerbaycan nomresi ile sureceyem qonaq kimi sayilir onda amma bir sey var 6-aydan bir olkeden cixmaliyam

Famil, salamati sari nomredi, menim dostum Maserati Quattroporte getirdi, rastomojkaya 20.000 azn pul istediler, oda getdi sari nomre helelik aldi - 300 azn.

Содержимое этого сообщения скрыто.
Чтобы увидеть его, вам следует войти на форум, или пройти регистрацию, если её у вас нет.

Qardash demeli bele avtomobili Bakida qeydiyyata salacagam beli orasi duzdur.

Rastamojka da olunacaq amma onun rasxodu menlik deyil kisi sag olsun))

Ona gorede avtomobilin qiymeti nedirse onu verib getireceyem ondan sonra burda hec bir vergi zad odemirem.

Xarici vetendas kimi 6-ayda bir giris-cixis elemelisen oda cox asantdir gece saat 12-de Bulgaristan sinirina gedib kecirsen o terefe 3-4 saat sonra tezeden kecirsen bu terefe Istanbula.

Burda coxdur ele eden Azerbaycan nomreleri.

He da, mende onu deyirem ki, rastamojka bakida olunmalidi.

Aydindi, izahata gore chox sag ol gardash

Famil, salamati sari nomredi, menim dostum Maserati Quattroporte getirdi, rastomojkaya 20.000 azn pul istediler, oda getdi sari nomre helelik aldi - 300 azn.

Чтобы увидеть его, вам следует войти на форум, или пройти регистрацию, если её у вас нет.

Cox sag ol qardash infoya gore.

Sari nomrede olar.

Iyul ayina qeder vaxtim var avtomobil secmeye,deqiq qerar verenden sonra nomre meselesine o vaxti baxacagam.

Cayyene, range rover alsaniz gununuz servisde kechecek.

Cayenne haqqinda deye bilmerem amma qonsuda teze RR var duz 1-ildirki surur hec sikayetide yoxdu,

ozude esil avtomobil dusmani kimi surur vehsice.

Voopshe duzgun muqayise deil... 2010 Range Roverle, sen 2010 Cayenne-i muqayise ele.. Onda po4ti eyni qiymete olajaq...

Ikincisi, eger turkiyada benzin yaxshidisa, her iki model Cayenne ve Rover yaxshi mashindi... He4 haarasida dagilmiyajaq....

En boyuk problemleri bu iki mashinin injektornan olur, o da bizim benzinin pis olmasindan bash tutur... Umumiyyatla, ikiside

gozel mashinlardi.

Cox sag ol qardash fikrive gore.

Qaldi ki, Turkiyede ki benzin yaxsidi deyendeki keyfiyyetine soz ola bilmez Bp den tutmus Shell qeder var burda. Bakidaki kimi keyfiyyetsiz benzin deyil.

Cayenne GTS nese teze kuzov Cayenne cixandan sonra qerar vere bilmirem, amma teze RR esasende Supercharged esil doyuscu kimi atilqandir, nece deyerler yolu qasiyir.

Bugun bir video tapdim youtube dan , orda GL550 iki defe prob eliyibler iki defede kecir GTS-i ozide cox pis agladir,

arada bir xeylim mesafe qalir.

Bu mumkundurmu ? Cunku GTS-405 at gucune malik, amma GL550-388 at gucune

Cayenne almagin menasizdi mence..teze modelini fikirlessen yaxsi oalrdi..

Mende olsam RRi goturerdimm.....2010da yegin o qeder prb cixmaz..

Cayenne almagin menasizdi mence..teze modelini fikirlessen yaxsi oalrdi..

Mende olsam RRi goturerdimm.....2010da yegin o qeder prb cixmaz..

Cox sag ol Cavid qardash fikrine kore.

Cayenne GTS-de pis deyil niye ?

Amma RR menimde nese beynime girib.

Hem Cayenne GTS-in, hemde RR-in interioru hecde pis deyil.

Her kese oz fikrini bildirdiyi ucun tesekkur edirem.

Qerarimi verdim, ne GTS nede Range goturesi oldum.

Bakidan tanis bir adam 2006-nin Bmw X5 4.8is Qirmizi rengde tapdi menim ucun.

Cemi cumu - 3000 KM Gedib, avtomobilin sahibi Londonda oxuyan bir qiz imis, avtomobil nece ildir ele qalib,

adam gonderib baxdirdim servise zada apardilar tertemizdir ve en esasi esil probegi dogurdanda 3000 KM imis.

Qiymet barede razilasdim-70.000 Dollara goturdum.

Avtomobili Istanbula getirenden sonra.

Tezlikle moy avtomobilde acacagam sehifesini.

Zehmet olmasa baglayin temani.

Yenede X5?

Yenede X5?

Qaqas ne edim bu qeder az getmis 4.8is nece neferde qalib ki dunyada neinki Bakida.

Esil klassik avtolar kimi ter temiz qoruyublar lezzet eledi.

Eger bir problem cixartmasa evvelki masinim kimi olene geder surerem bunu.

Baxaq gorek ne olur.

Гость
Эта тема закрыта для дальнейших сообщений.
 Поделиться

• Сейчас на странице   0 пользователей

• Нет пользователей, просматривающих эту страницу.
  • Создать...